Galatasaray Paulinho Anlaştı İddiası

Galatasaray Paulinho Anlaştı İddiası

30 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’da gelecek sezonun hazırlıkları ve transfer çalışmaları devam ediyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Galatasaray’ın gündemin yer alan futbolculardan biri de Paulinho olmuştu.

Bu haberin ardından Brezilya basınında da bu transfer girişimine yönelik haberler geniş bir yer almaya başladı. Brezilya’da yayın yapan ESPN kanalındaki transfer programına göre 32 yaşındaki futbolcunun Galatasaray ile anlaştığı haberi yapıldı.

Yapılan bu haberde, özellikle orta sahada farklı pozisyonlarda oynayabilen Paulinho’yu teknik direktör Fatih Terim’in ısrarla istediği belirtildi. Ayrıca haberde, en son Çin’in Gouangzho Evergrande takımında forma giyen Paulinho’nun, takımı ile sözleşmesi sona erdiği için sarı kırmızılıların bonservis vedeli ödemeyeceği belirtildi.

Paulinho’nun Açıklamaları

Galatasaray ile anlaştığı iddia edilen Brezilyalı futbolcu Paulinho’nun kariyerinde yeni bir sayfa açmak istediği ve sarı kırmızılı Galatasaray’ın bunun için doğru bir adres olduğu ifade edildi. ESPN kanalındaki transfer programında, Paulinho’nun kısa süre önce yapmış olduğu bir açıklamaya da yer verildi. Kariyerinin kalan kısmında ilk tercihinin Avrupa olduğunu dile getiren Paulinho, hala rekabet edecek gücünün olduğunu ve savaşarak kupalar kazanmak istediğini sözlerine ekledi.

Paulinho’nun Futbolculuk Kariyeri

Futbolculuk kariyerine 2009 yılında Bragantino takımında başlayan Paulinho, burada 45 maçta oynadıktan sonra 2010 yılında Corinthians’a transfer oldu. 2013 – 2014 sezonuna kadar Brezilya takımında oynayan Paulinho, burada toplamda 161 maçta görev yaptı. Ardından 2013 – 2014 sezonunda İngiltere Premier Lig takımlarından Tottenham’a giden Brezilyalı futbolcu, burada iki sezonda toplamda 67 maça çıktı ve 10 gol atıp 7 de asist yaptı. Daha sonra 2015 yılında Çin’in Gouangzho Evergrande takımına transfer olan 32 yaşındaki futbolcu, 2017 – 2018 sezonuna kadar kariyerine burada devam etti.

Bu süre içerisinde 88 maçta sahaya çıkan Paulinho, 24 gol atıp 5 de asist yaptı. Ardından 2017 – 2018 sezonunda Katalan devi Barcelona’ya transfer olan orta saha oyuncusu, burada 49 maçta forma giydi ve 9 gol atıp 2 de asist yaptı. Daha sonra 2018 yılında tekrardan Çin’in Gouangzho Evergrande takımına transfer olan Paulinho, 81 maçta sahaya çıktı ve bu maçlarda 47 gol atıp 19 asist yapmayı başardı.