Galatasaray Operasyona Başlıyor

Galatasaray Operasyona Başlıyor

10 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

2021-22 sezonuna istediği başlangıcı yapamayan, ancak son maçlarda aldığı skorlarla zirveye yaklaşan Galatasaray, milli arada çalışmalarına devam edecek. Sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi’nde oynanan iyi futbolun lige de yansıması için yaptığı planları milli takım arasında takıma aktaracak.

Sarı kırmızılı takım, Ocak ayında başlayacak devre arası transfer dönemi için de hazırlıklara başladı. Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, devre arası transfer döneminde yapılacak transferler için sarı kırmızılı kulübün başkanı Burak Elmas ile bir görüşme gerçekleştirecek. Fatih Terim ve Burak Elmas arasındaki toplantıda Ocak ayında takıma katılacak ve takımdan ayrılacak oyuncular hakkında görüşecek.

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, öncelikle 6 numara bölgesine transfer yapılmasını istiyor. Terim, 6 numaraya yapılacak kaliteli bir transferin takımın sorunlarını büyük ölçüde çözeceği görüşünde. Fatih Terim, takımın orta saha oyuncularının yaptığı top kayıplarını çözmek için 6 numara bölgesinde görev yapabilen bir oyuncunun transfer edilmesi gerektiği görüşünde.

Cimbom’un Hedefleri Belli

Galatasaray’ın 6 numara transferinde ilk hedefi Aliou Dieng. Sarı kırmızılı kulüp, Mısır’ın Al Ahli kulübünde forma giyen 24 yaşındaki Malili oyuncuyu 2021-22 sezonu yaz transfer döneminde de transfer etmek istemiş, ancak oyuncunun kulübü, Galatasaray’ın Aliou Dieng için yaptığı teklifi kabul etmemişti.

Galatasaray yönetimi, Fatih Terim’in listesinde ilk sırada yer aldığı bilinen Dieng için Al Ahli ile yeniden masaya oturmayı planlıyor. Galatasaray’ın Avrupa kupalarında yoluna devam edecek olması, sarı kırmızılı takımın elini güçlendiren detaylardan biri.

Galatasaray yönetimi, Ocak ayında başlayacak olan devre arası transfer döneminde hızlı davranmayı planlıyor. Bu sebeple Dieng için zaman harcamayacak olan Galatasaray’da Dieng transferinin olumsuz ilerlemesi durumunda yönelecek alternatifler de belli oldu.

Sarı kırmızılı takım, Aliou Dieng’i kadrosuna katamaması durumunda Arsenal forması giyen Mohamed Elneny, Roma’da oynayan Amadou Diawara ve İttifak Holding Konyaspor’da forma giyen Boşnak futbolcu Amir Hadziahmetovic’ten birini kadrosuna katacak. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Ocak ayında denk gelirse bir de sağ bek alınmasını istiyor.

Yolcular da Belli Oldu

Galatasaray’da Ocak ayında başlayacak devre arası transfer döneminde takımdan ayrılacak oyuncular da belli. Sarı kırmızılı takımın 68 yaşındaki teknik direktörü Fatih Terim, takımda düşünmediği isimleri yapılacak toplantıda Burak Elmas’a iletecek.

Fatih Terim’in yollarını ayırmak istediği oyuncuların başında 2021-22 sezonu başında kiralanan Gustavo Assunçao geliyor. Terim, Birleşik Amerikalı sağ bek DeAndre Yedlin ile de yolların ayrılmasını yönetimden talep edecek.

Sarı kırmızılı takımda yolların ayrılması muhtemel olan oyunculardan biri de 2021-22 sezonu başında takıma katılan Aytaç Kara. Fatih Terim, bu üç oyuncudan memnun olmadığını Burak Elmas’a iletecek ve bu oyunculara takım bulunabilmesi halinde oyuncular Galatasaray’dan ayrılacak.

Galatasaray’da takımdan ayrılma ihtimali olan bir diğer oyuncu ise Mısırlı forvet Mostafa Mohamed.