Galatasaray Mostafa Mohamed İle Sözleşme Uzatıldı

Galatasaray Mostafa Mohamed İle Sözleşme Uzatıldı

21 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de milli ara öncesini galibiyetle kapatan Galatasaray, milli ara sonrasındaki ilk mücadelesinde de galibiyetle ayrıldı.

Toplamda 17 puana ulaşan ve sıralamada da 6. Sıraya yerleşen Sarı Kırmızılı ekip, Süper Lig’in 9. Hafta mücadelesinde Konyaspor ekibiyle aynı sahada buluştu. Uzun bir süredir yenilmezlik serisine devam eden Konyaspor’a yenilgi yaşatan Aslan’ın galibiyet almasını sağlayan isim ise başarılı oyuncu Mostafa Mohamed’di.

Karşılaşmanın 4. Dakikasında yaşattığı gol sevinci ile gönüllerde taht kuran Mohamed, galibiyeti getiren golü attı ve karşılaşma 1-0 skoruyla son buldu. Performansı ile övgü toplayan başarılı oyuncunun ise Sarı Kırmızılı ekipte geleceği belirsizliğini koruyordu.

Artık o belirsizlik yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladı. Özellikle son mücadelede galibiyeti getiren golün sahibi olması yerini garantiledi. Teknik direktör Fatih Terim’in ilgisini çeken oyuncu için yeni gelişmelerin gelmesi de kaçınılmaz oldu.

Teknik hocanın isteği üzerine yeni gelişmeler yaşanırken takımda kiralık olarak oynayan oyuncunun bonservisinin alınması gündeme geldi. Sözleşmesinin uzatılması gündeme gelirken aynı zamanda da zam kararı çıktı.

Teknik hoca Fatih Terim’in isteği üzerine gelen gelişmelerin detayları ise şu şekilde…

Ücrete İki Kat Zam Geldi

Galatasaray’da kiralık olarak formasını terleten oyuncu Mostafa Mohamed’in son maçlardaki performansı ve formu büyük beğeni topladı. Teknik hocanın isteği üzerine oyuncunun bonservisinin alınması gündeme geldi.

Bu gelişmeye bağlı olarak oyuncunun 4 milyon Dolar’lık bonservis bedelinin yatırılması gündeme gelirken aynı zamanda ücretine de zam kararı geldi. Oyuncunun 750 bin Dolar’a oynadığı bilinirken bu ücretine en az iki katına çıkacağı ifade edildi.

Mısırlı golcü için yeni sözleşme hazırlanacak iken oyuncunun son Konyaspor mücadelesinde 3 puanı getiren golü atmasının etkisinin büyük olduğu ifade edildi. Teknik hoca Fatih Terim’in isteği üzerine 23 yaşındaki başarılı forvetin opsiyonunun kullanılmasına karar verildi.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında kiralanan oyuncu, öncesinde Zamalet ekibinde formasını terletiyordu. Bonservisinin Zamalet ekibinde olduğu bilinen oyuncunun, geleceği ise belirsizliğini korurken Sarı Kırmızılılar harekete geçti.

Oyuncu ile uzun süreli bir anlaşma planı isteyen Sarı Kırmızılı ekibin, oyuncunun ücretine de hatırı sayılır bir zam yapmak istediği öğrenildi.

Son Mücadelelerdeki Motivasyonu

Başarılı oyuncun Mostafa Mohamed’in, son zamanlardaki performansının ise bazı sebepleri olduğu öne sürüldü. Özellikle yaz transfer döneminin son zamanlarında Bordeaux ekibine gitme planı olan ama son dakika bu durumdan vazgeçilen sürecin ardından Galatasaray’daki belirsizliğinin ortadan kalkması, oyuncuyu motive etti.

Ailesine bağlılığı ile de tanınan başarılı forvetin, ailesini Mısır’dan getirmesinin de bu süreçte etkili olduğu konuşulanlar arasındaki yerii aldı. Ailesine daha yakın olmasıyla daha fazla motive olduğu ve performansının da buna bağlı olarak arttığı iler sürüldü.

Galatasaray ile de imzaların tazelenmesinin ardından performansının daha da iyileşmesi beklenenler arasında…