Galatasaray Gedson Fernandes’i Ambulansla Getirtti

Galatasaray Gedson Fernandes’i Ambulansla Getirtti

2 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Devre arası transfer döneminde son adımlar atılırken Galatasaray’ın yeni transferi Gedson Fernandes ülkeye ambulans uçak ile getirildi. Transfer görüşmelerine başlanan Gedson Fernandes’in yeni tip korona virüs (covid-19) testi pozitif çıkmıştı. Galatasaray bu nedenle oyuncuyu İstanbul’a ambulans uçak ile getirdi ve takımın sponsoru hastanede testleri yapılacak.

Direkt Test Yaptıracak

Galatasaray’ın görüşmelere başladığı Gedson Fernandes’in yeni tip corona virüs (covid-19) testi pozitif çıktı. Yeni tip korona virüs (covid-19) tedbirleri kapsamında karantina süresini tamamlayan Portekizli yıldız oyuncu için ambulans uçak kiralandı. Sarı kırmızılı takım oyuncusunu 1 Şubat Pazartesi günü ambulans uçak ile Londra’dan İstanbul’a getirecek.

Gedson Fernandes, İstanbul’a geldikten sonra direkt olarak sarı kırmızılı takımın sponsor hastanesine götürüldü. Oyuncuya tekrar covid-19 testi yapıldı. Yeni tip korona virüs (covid-19) testi negatife dönmesi ya da pozitif çıkması durumunda oyuncu belirli kurallar çerçevesinde karantinaya alınacak ve bir süre takımdan uzak kalacak.

Galatasaray, oyuncunun kiralık transferi için Benfica ile görüşmelere başladığını KAP’a bildirmişti. 2020’nin ocak ayında 5 milyon Euro ile Benfica’dan Tottenham’a kiralanan yıldız futbolcunun 50 milyon Euro ‘luk satın alma opsiyonu ise İngiliz ekibinde bulunuyor.

Yeni tip korona virüs (covid-19) tedbirleri kapsamında karantina süresini tamamlayan ve Türkiye’ye gelmeye hazır olduğunu belirten Gedson Fernandes için sarı kırmızı takım 1 Şubat 2021 tarihinde ambulans uçak kiralayarak kendisini Londra’dan İstanbul’a getirdi.

Galatasaray’ın Satın Alma Opsiyonu Olacak

İstanbul’a uçağı iner inmez takımın sponsor hastanesine götürülen oyuncudan dolayı herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için büyük bir titizlik ile çalışan Galatasaray Spor Kulübü, oyuncuya yeni tip korona virüs (covid-19) testi yapılacak. Oyuncunun testinin pozitif ya da negatif olması durumunda farklı kurallar ile bir süre daha karantina da kalacağı biliniyor. 

Oyuncuyu 1,5 yıllığına kiralayacak olan Galatasaray Fernandes’in takımına toplamda 2 milyon Euro kiralama bedeli ödeyecek. Yapılan anlaşmada Galatasaray oyuncuyu satın alma opsiyonuna sahip olacak. Kiralık olarak Tottenham’da oynayan ancak takımda fazla süre bulamayan Portekizli futbolcu, bu sezon takımı ile sadece 2 maça çıktı ve toplamda 153 dakika yeşil sahalarda yer aldı.