GALATASARAY DEVRE ARASINDA’Kİ TRANSFER DÖNEMİNİ BEKLİYOR

GALATASARAY DEVRE ARASINDA’Kİ TRANSFER DÖNEMİNİ BEKLİYOR

28 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘ da sezon başında yapılan gençleşme operasyonu için devre arsında ki transfer dönemin de de durması beklenmiyor.

Devre arasında ki transfer çalışmalarına hız kesmeden başlayan sarı kırmızılı takım da öncelik bekleyen bölgeler olarak orta saha’ da ki 6 numara krizini bir an önce çözüme kavuşturmak istiyorlar.

Aslan Galatasaray’da bir diğer transfer yapılması gündeme gelen bölge ise bu sezon ki formsuzluğu ile dikkat çeken Muslera‘nın yerine alternatif bir isim üzerinde çalışmalara başlandı.

Fernando Muslera artık yaşlandı ve formdan düşmeye başladı. Galatasaray’ın acilen yeni bir kaleci bulması lazım. Muslera’nın başta yedeği olacak olan kaleciye bazı maçlarda yer vererek deneyim kazandırılması gerekiyor.

6 NUMARA TRANSFERİ ARTIK ŞART

Galatasaray‘ın belki de bu sezon ki en çok sıkıntı yaşadıkları bölgelerden birisi olan 6 numara için bir türlü problem çözüle bilmiş değil.

Yaz transfer döneminde 21 yaşındaki genç Brezilyalı oyuncu Gustavo Assunção transfer edilerek ön libero sorununu çözmek isteyen sarı kırmızılı yönetim genç oyuncunun performansından memnun olmadıkları için yeni arayışlara girdiler.

Tabi ki burada tek sorun genç oyuncu Gustavo Assunção’ da değil. Taylan Antalyalı ‘nın son oynanan Beşiktaş derbisinden rakiplerinden uzak kalması rahatsız etmeyişi ile birlikte süper lig de ki karşılaşmalar da üst üste gördüğü sarı kartlar ile de teknik heyeti düşündürmeye devam eden performansı devam ediyordu.

Berkan Kutlu’nun orta sahada ki performansından memnun olan Galatasaray takımının teknik patronu Fatih Terim orta sahada aklındak üçlü den birisi olması bekleniyor. Bir diğer orta sahada ki oyuncusu ise Rumen Alexandru Cicaldau olacak. Tam olarak iti bir 6 transferi etmek isteyen sarı kırmızlı takım da ilk hedef geçtiğimiz sezon takım da kiralık olara forma giyen 22 yaşında ki Portekizli oyuncu Gedson Fernandes. Bir diğer düşünülen isim ise Mısırlı oyuncu 29 yaşında ki Mohamed Elneny oldu.

İlk hedef olarak yaz transfer dönemin de de çok fazla kadroya katılmak içinde ısrar edilen Portekizli oyuncu için sarı kırmızlı takım devre arasında bir kez daha sansını denemesi beklenirken oyuncunun kulübü ile anlaşma sağlana bilir ise genç oyuncu tekrardan sarı kırmızılı formayı giymesi bekleniyor. Portekiz li oyuncu için en önemli sorun 12 Milyon Euro üzerinde bir bonservis bedelinin olması.

Bir diğer 6 numara ise bir dönem Siyah beyazlı takımın da formasını giyen mısırlı oyucu Mohamed Elneny. İngiliz ekipleri Arsenal ‘ de forma giyen ancak süre alamayan oyuncu için sarı kırmızlı takım kadrosuna katması en yakın isimlerden birisi. Sezon sonun da sözleşmesi de bitecek olan oyuncu için bonservis bedeli ödemeden İngiliz kulübünden alacaklarına karşılık ayrıla bilir ise devre arasında sarı kırmızlı formayı giymeye oldukça yakın görünüyor.

MUSLERA’YA ALTERNATİF İRFAN CAN EĞRİBAYAT

Sarı kırmızlı takımın yaz transfer döneminde kadrosuna katmak için uğraştığı genç kaleci için devre arasında bir kez daha nabız yoklanıp kadroya katılması kesin gözü ile bakılıyor.

Göztepe‘nin lig de içinde bulunduğu kötü durumlar nedeni ile gen kalecilerini de gönderecekler gibi görünüyor.

Galatasaray‘ın uzun yıllardır kalesini koruyan kaptan Muslera düşen formu sonrasında artık yerine alternatif ve Türk oyuncu oynatma kuralı olduğu içinde genç kaleci İrfan için girişimlere başlamış durumdalar.

Sarı kırmızlılar İrfan Can için Göztepe’yi para artı takas futbolcu teklifi ile ikna etmeye çalışacaklar.