GALATASARAY DERBİ SONRASI AĞIR YARALI

GALATASARAY DERBİ SONRASI AĞIR YARALI

24 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızlı takım Galatasaray süper lig de ki Fenerbahçe derbisi sonrasında zirve ile arada ki puan farkının açılmasına en gel olamadılar.

Süper lig de derbi de aldıkları mağlubiyet ile lider ile aradaki puan farkının açılmasına en gel olamayan sarı kırmızlı takım süper lig de şampiyonluk yarışında büyük ayara alarak haftayı tamamladılar.

SÜPER LİG’DE YARIŞTAN UZAKLAŞTILAR

Sarı kırmızlı takım Galatasaray süper lig de 13. Haftasında kendi sahasında derbide sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ ye 2 – 1 yenilen takım şampiyonluk yarışından uzaklaşmış durumdalar.

Sarı kırmızlı takım Galatasaray siyah beyazlı takım Beşiktaş derbisin de de olduğu gibi öne geçmelerine rağmen karşılaşmadan 2 – 1 mağlup olarak ayırılan taraf oldular.

Bu derbi sonucu ile sarı kırmızlı takım Galatasaray 21 puan da kalırken sarı lacivertli takım Fenerbahçe 23 puana çıkarak rakibinin önüne geçmiş oldu.

Sarı kırmızlı takım Galatasaray süper lig de kendi sahasında oynadıkları sarı lacivertli takım ile 7 karşılaşmadan da galip olarak ayrılamıyorlar. Sarı kırmızlı takım Galatasaray en son 2014 – 15 sezonun da galip gelen takım 7 yıldır rakibini derbiler de yenemiyorlar. Sarı kırmızlı takım Galatasaray kendi sahasında ki derbiler den 7 maçta 2 sinden mağlup olarak ayrılırken 5 karşılaşmada ise iki takım da beraberliği bozamadılar.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim sarı kırmızlı takım Galatasaray ile 4. Dönemini geçiren teknik adam derbiler de Kadıköy de son karşılaşmalar da rakibine üstünlük saplasa da içi sahada aynı performansı gösteremiyor.

FATİH TERİM’İN DERBİLER DE NE YAPTI?

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim teknik direktörlük kariyerinde 70. Kez derbide teknik adam olarak Sarı kırmızlı takımın başında sahada çıktı.

Galatasaray takımı ile bir çok başarılara imza atmış olan Tecrübeli teknik adam Fatih Terim ezeli takipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile yapılan bu karşılaşmalarda 25 galibiyet, 25 beraberlik ve 19 mağlubiyet ile sahadan ayrılan taraf oldu.

Sarı kırmızlı takımın başında Tecrübeli teknik adam Fatih Terim Fenerbahçe karşısın da 34 karşılaşmasına çıkan teknik adam bu karşılaşmadan da 2 – 1 ‘Lik skor ile mağlup olarak ayrılan taraf oldu.

Sarı kırmızlı takım tecrübeli teknik adam Fatih Terim ile Galatasaray bu karşılaşmaların 12’ sinde gülen taraf olurken, 12 karşılaşmadan ise beraberlik alarak ayrılmışlardı. Sarı kırmızlı takım Galatasaray 10 karşılaşmadan da rakibi Fenerbahçe ye mağlup olarak sahadan ayrıldılar.

Sarı kırmızlı takım Galatasaray da bu sezon başkanlık koltuğuna oturan başkan Burak Elmas ise takımı Galatasaray ile iki derbiden de sahadan mağlup olarak ayrıldılar.

İlk derbide Beşiktaş ile karşı karşıya gelen sarı kırmızlı takım 1 – 0’lık skor ile öne geçmelerine rağmen sahadan 2 – 1 mağlup olarak ayrılan takım aynı sonucu kendi sahasında Fenerbahçe karşısında alarak mağlup olmuşlardı.