FIRTINA’DA AVCI ETKİSİ

FIRTINA’DA AVCI ETKİSİ

6 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sezona istediği gibi başlayamayan fakat tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı’nın göreve gelmesinin arkasından 8 maçta yalnızca bir yenilgi alarak 17 puan toplamayı başaran bordo mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor, yine Süper Lig’in zirvesine oynama planları yapmaya başladı.

Ziraat Türkiye Kupası’nı müzesine getirmiş olduğu ve ligi ikinci sırada bitirdiği 2019-20 sezonunun arkasından 2020-21 sezonuna istediği sonuçları alarak başlayamayıp hayal kırıklığı yaşayan bordo mavili ekip Trabzonspor, Abdullah Avcı’nın göreve gelmesinin arkasından yükselişe geçti.

ZİRVE PLANLARI BAŞLADI

Avcı öncesi 8 karşılaşmada 6 puan toplayabilen Fırtına, Avcı takımın başındayken 8 karşılaşmada ise 17 puan toplamayı başardı ve zirveyle puan farkını bir hayli azalttı.

Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı takımın başına geldikten sonra yalnızca bir mağlubiyet alan bordo-mavililer; puanını 23’e çıkartırken, camiada da yine zirve planları yapılmaya başlandı.

Ocak ayı ara transfer süreci için beklentiler arttı ve 16.ı haftada oynanan Fatih Karagümrük karşılaşması sonucu alınan galibiyeti ile Süper Lig’in zirvesi için yine umutlanan bordo-mavililerde taraftarların ara transfer dönemine yönelik umutları da arttı.

Bu sezon 40 haftadan oluşacak olan Süper Lig için tekrar zirveye oynama hesapları meydana getirmeye başlamış olan Bordo mavililerde, nokta transferler yaparak şampiyonluk yarışına ortak olunabileceği düşüncesine sahip. Ayrıca, alınan sonuçlar ve yakalanan çıkış sebebiyle camiada teknik direktör Abdullah Avcı’yahut büyük yardımcı veriliyor.

GAZETELERE MANŞET OLDULAR

Yerel gazeteler, Süper Lig’in 16’ncı haftasında Trabzonspor’un deplasmanda 2-1 kazanılmış olduğu Fatih Karagümrük maçının arkasından, ‘Trabzonspor zirve inadını sürdürüyor’ yorumlarını yaptı.

Taka Gazetesi, “Yeni sene fırtınası!”, “Karagümrük’ü Nwakaeme ve Ekuban ile deviren Trabzonspor, doruk inadını sürdürüyor”, Günebakış Gazetesi, “Trabzon gümrükten geçti”, “Bordo-mavililer sıkıntılı maçta Karagümrük’ü devirdi, doruk yolunda vize aldı”, Kuzey Ekspres Gazetesi, “Hoş geldin 2021”, “Trabzonspor, ağırlık basma şeklinde geçen senenin arkasından yeni yıla sıkıntılı deplasmandan 3 puan çıkararak başladı”, Karadeniz Gazetesi, “Bitirim ikili Karagümrük’ü bitirdi”, “Trabzonspor, 2021’in ilk Süper Lig maçında deplasmanda Karagümrük’ü 2-1 yendi, yeni yıla 3 puanla ‘merhaba’ dedi, Sonnokta Gazetesi, “Bitirim ikili Karagümrük’ü yaktı”, “Bordo-mavililer, deplasmanda Karagümrük’ü Nwakaeme ve Ekuban’ın golleriyle 2-1 yenik etti, camiasına yeni sene hediyesi verdi” başlıklarını kullandı.