Fenerbahçe’nin Yeni Transferlerinden Kim Min-Jae, Şok Etti

Fenerbahçe’nin Yeni Transferlerinden Kim Min-Jae, Şok Etti

1 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in yeni sezonunda fırtınalar estiren Fenerbahçe, emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Sezon boyunca elde ettiği puanlarlar sıralamada zirveye oynayan Kanarya, yükselişini devam ettirmek istiyor.

Özelikle bu yükselişi yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı yıldız isimlere borçlu olan Fenerbahçe’de, şaşırtan bir olay gerçekleşti. Olay Güney Kore basınından duyulurken basın içerisinde olaya geniş bir yer ayrıldı.

Olayın başkahramanı ise Kanarya’ya yaz transfer döneminin sonlarında Çin’den transfer olan Güney Koreli oyuncu Kim Min-Jae oldu. Özelikle Sarı Lacivertlilerin büyük umutlarla renklerine bağladığı Güney Koreli savunma oyuncusu için ortaya öyle bir iddia atıldı ki, oyuncunun tüm sevenleri şaşkınlığa uğradı.

Sevilen oyuncu hakkında ülkesinde gündem olan olayın detayları ise şu şekilde;

Fenerbahçe İle Yaptığı Sözleşmede Öyle Bir Madde Yer Alıyor Ki…

Fenerbahçe’nin transfer yaz döneminin son demlerinde renklerine bağladığı savunma oyuncusu Kim Min-Jae, Çin ekibinden transfer oldu. Aslen Güney Koreli olan oyuncu, performansı ile kısa sürede dikkatleri üzerine çekti ve kendisini sevdirdi.

Özellikle sosyal medyadan çok fazla seveni olduğu bilinen oyuncu, Fenerbahçe’nin de ileride çok büyük paralara satabileceği isimlerden biri. Kanarya için bulunmaz bir fırsat olan Güney Koreli savunma oyuncusu; ülkesinde, Fenerbahçe ile yaptığı sözleşme ile gündem oldu.

Ülkesinde geniş yankı uyandıran olay ise oyuncunun serbest kalma maddesi üzerine… Fenerbahçe ile oyuncunun yaptığı sözleşmede 9 milyon Euro’luk serbest kalma bedeli maddesinin bulunması basında büyük yankı uyandırdı.

Kısa sürede Sarı Lacivertli taraftarın sevgilisi konumunda olan oyuncu, 9 milyon Euro ile serbest kalabilir.

İlk Olarak Porto Vardı Fakat Fenerbahçe Transferi Bitirdi

İddialara göre Fenerbahçe ile Güney Koreli oyuncunun anlaşmasından önce denklemde Porto ekibi vardı. Porto ekibi ile oyuncu masaya oturmuşlar fakat sözleşme maddesinde 45 milyon Euro’luk serbest kalma maddesinin olması oyuncunun sürece olumsuz bakmasına sebep olmuş.

Bu esnada Fenerbahçe’nin de oyuncuyla temas kurması ve sözleşmede 9 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi ile oyuncunun karşısına çıkması, transferi bitiren detay olmuş. Oyuncu ise hiç düşünmeden tercihini Kanarya’dan yana kullanmış.