Fenerbahçe’nin Yeni Stoperi Kim Min Jae

Fenerbahçe’nin Yeni Stoperi Kim Min Jae

10 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’de önümüzdeki sezon için yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kamp programını ve buna bağlı olarak hazırlık maçlarını tamamlayan sarı lacivertliler, artık Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında oynayacakları Adana Demirspor maçına odaklanmış durumdalar. Bir yandan teknik direktör Vitor Pereira yönetiminde bu maç için son hazırlıklarını yapan Fenerbahçe, diğer yandan da transfer girişimlerine devam ediyor. Bilindiği üzere sarı lacivertli kulüp, son olarak kadrosuna Güney Koreli stoper Kim Min Jae’yi kattı. Bu transferin perde arkasında gelişen olaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Gelen bilgilere göre bu transferin gerçekleşmesinde en büyük pay sahibi olan kişi Portekizli teknik adam oldu. Geçtiğimiz sezonlarda Çin’de görev yaparken Kim Min Jae’i keşfeden ve uzun bir süre takip eden 52 yaşındaki çalıştırıcı, Fenerbahçe’ye geldikten sonra geçtiğimiz haftalarda oyuncu ile bir görüşme gerçekleştirmiş.

Formayı Paraya Tercih Etti

Fenerbahçe’nin savunma hattı için kadrosuna kattığı Güney Koreli stoper Kim Min Jae, geçtiğimiz haftalarda bir youtube programına katılmıştı. 24 yaşındaki savunmacı, bu programda Fenerbahçe teknik direktör Vitor Pereira’nın kendisini aradığını ve takıma gelmesi halinde nerede oynayacağını ve oyun taktiği ile alakalı temel şeyleri kendisine ilettiğini söyledi.

Başta Portekizli teknik adam olmak üzere Fenerbahçe’nin kendisini gerçekten istediğini hissetiğini belirten Kim Min Jae, bunun bir futbolcu için önemli ve yeterli olduğunu söyledi. Çok daha büyük liglere ve takımlara forma şansı bulamadıktan sonra gitmenin önemli olmadığını ifade eden Kim Min Jae, Arap takımlarından da maaş anlamında çok iyi teklifler aldığını fakat kabul etmediği sözlerine ekledi. Kim Min Jae son olarak, sarı lacivertli forma için de elinde geleni yapacağını söyledi.

Kim Min Jae’den İlk Açıklamalar

Fenerbahçe’nin yeni transferi Kim Min Jae, geçtiğimiz günlerde İstanbul’a geldi. İstanbul havaalanında kendisini sarı lacivertli yöneticilerden Selahattin Baki karşıladı. Daha sonra FB TV’ye açıklamalarda bulunan Güney Koreli genç stoper, Fenerbahçe’ye geldiği için onur duyduğunu söyledi. Öte yandan Çin’de oynadığı için teknik direktör Vitor Pereira’yı tanıdığını belirten Kim Min Jae, Portekizli teknik adamın çok iyi bir teknik direktör olduğunu belirtti.