Fenerbahçe’nin Yeni Sol Beki Kim Olacak

Fenerbahçe’nin Yeni Sol Beki Kim Olacak

8 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe; birkaç gün öncesine kadar sol bek konusunda Türkiye’nin en iyi oyuncularını bünyesinde barındıran bir kulüp olarak gösteriliyordu. Caner Erkin ve Filip Novak’ın Fenerbahçe’ye bu bölgede herhangi bir sorun yaşatmayacağı iddia ediliyordu. Ancak, sürpriz bir kararla Caner Erkin’in kadro dışı kaldığı açıklandı.

1988 doğumlu oyuncu; başka bir takım ile anlaşana kadar takımdan ayrı çalışacak. Vitor Pereira’nın Filip Novak konusunda farklı planları mevcut! Bu sezon üçlü defans oynatmayı düşünen Pereira; Novak’ı sol stoper olarak düşünüyor. Bir başka deyişle, Fenerbahçe’nin acilen iyi bir sol bek transfer etmesi gerekiyor.

Sead Kolasinac Fenerbahçe Yolunda

Fenerbahçe’nin sol bek listesinin ilk sırasında Arsenal’de forma giyen Sead Kolasinac bulunuyor. Ocak ayında altı aylığına Schalke 04’e kiralanan Kolasinac; burada da pek fazla forma şansı bulamadı. Schalke’nin satın alma opsiyonunu kullanmadığı oyuncu; Arsenal ile olan sözleşmesini en kısa sürede feshetmek istiyor. Bu noktada, Kolasinac için devreye girmeyi planlayan kulüplerden birisi de Fenerbahçe!

Fenerbahçe’nin Kolasinac transferinde elini kuvvetlendiren detaylardan birisi de Mesut Özil! Ocak ayında Fenerbahçe’ye transfer olan Özil’in Kolasinac ile yakın arkadaşlığı bulunuyor. Mesut Özil; Kolasinac’a Fenerbahçe hakkında bilgi veriyor. İlerleyen yaşı ve düşen formu sebebiyle eskisi kadar talibi olmayan Kolasinac; Ağustos ayının sonuna kadar Fenerbahçe’ye imza atacaktır.

Fenerbahçe Umut Meraş ile İlgileniyor

Sead Kolasinac dışında Fenerbahçe’nin ilgilendiği başka sol bek adayları da mevcut! Bunlardan birisi de A Milli Takım forması da giyen Umut Meraş! Euro 2020 kadrosunda da yer alan oyuncu; performansıyla ciddi eleştiri toplamıştı. Ancak, yine de oyuncunun belli bir kalitesinin olduğunu ifade etmeliyiz. Caner Erkin’e kıyasla savunmada daha derli toplu oynuyor. Hücuma çıkışları az olsa da hızı ve pozisyon bilgisiyle bu eksikliğini kapatıyor.

Fenerbahçe; geçtiğimiz günlerde Kasımpaşa forması giyen 2002 doğumlu sol bek Çağtay Kurukalıp’ı kadrosuna katmıştı. Fakat, bu oyuncunun en azından şu aşamada Fenerbahçe için yeterli olmadığını ifade etmeliyiz. Bu yüzden, Fenerbahçe; Kolasinac veya Umut Meraş ile sözleşme imzalamak zorunda!