Fenerbahçe’nin Transfer Çalışmaları

Fenerbahçe’nin Transfer Çalışmaları

31 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’de yeni sezonun hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Bilindiği üzere geçen sezon sezon öncesinde iddialı bir kadro kuran ve ara transfer döneminde de yıldız isimler ile kadrosunu iyice güçlendiren sarı lacivertliler, sezon sonunda şampiyonluğu kıl payı kaçırdı ve şampiyonlu hasretini 7 yıla çıkarmış oldu.

Sezonun tamamlanmasının ardından ilk olarak seçimli genel kongre heyecanı yaşayan Fenerbahçe, başkan Ali Koç ile bir dönem daha devam etme kararı aldı. Sarı lacivertlilerdeki görevinde devam eden başkan Ali Koç ise geçmiş yıllardan ders aldıklarını ve gelecek yıl sahada çok daha farklı Fenerbahçe olacağını belirtti.

Bu bağlamda sarı lacivertlilerde uzun bir süre boş kalan teknik direktör koltuğuna ilk olarak daha önceden de takımı çalıştıran Portekizli teknik adam Vitor Pereira getirildi. Fenerbahçe’deki yarım kalan hikayesini tamamlamaya geldiğini söyleyen Vitor Pereira, geldiği günden bu yana sıkı bir şekilde çalışmalarını sürdüyor.


Fenerbahçe’nin Vedat Muriç Israrı

Fenerbahçe’de teknik direktörlük görevine Vitor Pereira’nın gelmesinin ardından kadro planlaması çalışmaları yapan sarı lacivertliler, gelecek sezon için kimlerin kalacağına ve gideceğine karar vermeye çalışıyor. Teknik direktör Vitor Pereira’nın raporları doğrultusunda hareket eden Fenerbahçe, yaz transfer sezonunda ise şimdiye kadar Serdar Dursun ve Stevan Caulker transferlerini yaptı.

Geçen sezon hücum hattındaki futbolcuların performanslarından hiç memnun kalmayan sarı lacivertliler, öncelikli olarak buraya takviye yapmak istiyor. Bu bağlamda skorer bir golcü arayışlarını sürdüren Fenerbahçe’de gündeme eski oyuncusu Vedat Muriç gelmişti.

Vedat Sarı Laciverte Yakın

Gündemdeki diğer isimlere göre bir adım önde olan Kosovalı golcü için takımı Lazio’dan haber bekleniyor. Her fırsatta eski takımına dönmeyi istediğini belirten Vedat Muriç, Fenerbahçe’de oynadığı 2019 – 2020 sezonunda 36 maçta 17 gol ve 6 asist ile 23 gole katkı sağlamıştı.

Daha sonra yüksek bonservis bedeli ile İtalya Serie A takımlarından Lazio’ya transfer olan Vedat Muriç, orada aradığını bulamadı. Bu yüzden sarı lacivertli yöneticiler, Lacio’nun oyuncu ile ilgili son kararını vermesi bekleniyor. Transferine izin çıkması halinde ise Vedat Muriç için 1 yıl kiralama teklifi yapılacak.