Fenerbahçe’nin Kadro Çalışmaları Hızlanmaya Başladı

Fenerbahçe’de önümüzdeki sezonun hazırlıkları kamp programı kapsamında yapılan antrenmanlar ve oynanan hazırlık maçları ile devam ediyor. Sarı lacivertlilerin başında ikinci kez göreve gelen ve bu kez yarım bıraktığı işi tamamlayarak şampiyon olmak isteyen teknik direktör Vitor Pereira, geldiği günden bu yana adeta canla başla takımını yeni sezona hazırlıyor.

Bilindiği üzere sarı lacivertlilerde oyuncusu sayı diğer takımlara nazaran biraz fazla. Bu yüzden en az 5 – 6 futbolcu ile yolların ayrılması bekleniyor.

Kamp programının ve hazırlık maçlarının sonunda Portekizli teknik adam, takımda kimlerin kalacağına ve kimlerin gideceğine ait nihai listeyi yönetime sunacak. Öte yandan Fenerbahçe’de başarılı performansları dikkat çeken ve gelecek vadeden futbolcuların takımdaki gelecekleri de büyük merak konusu olmuş durumda.

Fenerbahçe’nin Genç Yıldızı Attila Szalai

Fenerbahçe’de kadro planlama çalışmaları devam ediyor. Bilindiği üzere takımda, bu sezon ya da önümüzdeki sezonlarda yüksek bonservis bedelleri ile takımdan ayrılmaları beklenen isimler bulunuyor.

Bunlardan biri de hiç şüphesiz Attila Szalai. Geçen sezon ara transfer döneminde takıma katılan genç futbolcu, neredeyse sahaya çıktığı ilk maçtan bu yana takımın vazgeçilmez oyuncularından biri oldu. Piyasa değerini kat ve kat arttıran ve birçok kulübün dikkatini eken Attila Szalai, son olarak pandemi nedeniyle bu yıl düzenlenen EURO 202’de sahne almıştı. Macaristan Milli Takımı’nın formasını giyen Attila Szalai, dikkatları daha da üzerine çekmeyi başarmıştı.

Fenerbahçe Alman Devi’nin Teklifini Kabul Etmedi

Fenerbahçe’nin genç ve gelecek vadeden oyuncusularında olan Attila Szalai, takımda savunmanın vazgeçilmez isimlerinden biri olmuş durumda. Özellikle önümüzdeki sezonlarda yüksek bonservis bedelleri ile takımdan gitmesi beklenen Macar stoper, yarım sezon içerisinde piyasa değerini fazlasıyla arttırmış oldu.

Sergilemiş olduğu performans ile Fenerbahçe’yi mutlu eden Attila Szalai için teklifler de gelmeye devam ediyor. Sarı lacivertli takıma son gelen ciddi teklifi ise Alman devi Borussia Dortmund yaptı.

Gelen bilgilere göre Borussia Dortmund, Macar stoper için sarı lacivertli kulübü 12 milyon euro teklif yaptı. Fakat Fenerbahçe, bu teklifi az bulduğu için kabul etmedi. Ayrıca 20 milyon euro altındaki teklifleri değerlendirmeyeceğini belirtti. Böylelikle Alman ekibinin yeni bir teklif yapıp yapmayacağı şimdilik merak konusu oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir