Fenerbahçe’nin İlk Yarı Karnesi

Fenerbahçe’nin İlk Yarı Karnesi

5 Ocak 2022 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonunun ilk yarısında toplamda 19 maça çıkan Fenerbahçe, bu maçlarda 9 galibiyet, 5 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı. Bu sonuçlara göre toplamda 32 puanı hanesine yazdıran sarı lacivertli takım, lider Trabzonspor’un 14 puan gerisinde 4. Sırada ilk yarıyı tamamlamış oldu.

Öte yandan Fenerbahçe, sahaya çıkmış olduğu bu 19 maçta rakip fileleri 31 kez havalandırırken; kendi kalesinde ise 23 gol gördü. Ayrıca oynamış olduğu 5 maçı gol yemeden tamamlamayı başaran sarı lacivertli takım, yine oynadığı 1 maçta ise gol atamadan sahadan ayrıldı.

Bunlara ek olarak Fenerbahçe, bu 19 maçın 11 tanesinde ilk golü atan taraf oldu ve bu ilk golü attığı maçların 8’ini kazanmayı başardı. Diğer yandan ilk golü kalesinde gördüğü 8 maçtan ise 4’ünden mağlubiyet ile ayrılan taraf oldu.

Fenerbahçe’nin İlk Yarıdaki Süre ve Gol İstatistikleri

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını beklentilerin altında tamamlayan Fenerbahçe’de oynanan 19 maçta en çok süre alan oyuncu ise Macar stoper Attila Szalai oldu. Toplamda 18 maçta 1464 dakika sahada kalan genç savunma oyuncusu, bu istatistik ile hem en istikrarlı futbolcu oldu hem de bir kez daha dikkatleri çekmeyi başardı.

Sarı lacivertli takımda Attila Szalai’den sonra en çok süre alan isim ise 17 maçta 1421 dakika sahada kalmayı başaran bir başka savunma oyuncusu Güney Koreli stoper Kim Min Jae oldu. Öte yandan Fenerbahçe’nin Süper Lig’in ilk yarısında oynamış olduğu 19 maçta en çok gol atan futbolcusu ise yıldız isim Mesut Özil oldu. Yıldız futbolcu, sarı lacivertli forma ile sahaya çıktı maçlarda 7 gol atmayı başardı.

Mesut Özil’den sonra Fenerbahçe’nin en golcü isimleri ise 5 gol ile Serdar Dursun ve 3’er gol ile Mergim Berisha ve Miha Zajc oldu. Bunların yanı sıra Enner Valencia, Diego Rossi, Ferdi Kadıoğlu ve Filip Novak ise 2’şer gol atarken; İrfan Can Kahveci, Dimitris Pelkas, Bright Osayi Samuel, Miguel Crespo ve Luiz Gustavo ise 1’er gol atan futbolcular oldular.

Fenerbahçe’nin İlk Yarıdaki Kart ve Oyuncu İstatistikleri

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında Fenerbahçe’nin süre ve gol istatistiklerinin yanı sıra kart istatistikleri de belli oldu. Bu doğrultuda sarı lacivertli ekipte oynanan 19 maçta futbolcular, toplamda 3 kez kırmızı kart ve 38 kez ise sarı kart gördüler.

Bu bağlamda Fenerbahçe’de Kim Min Jae, Filip Novak ve Marcel Tisserand kırmızı kart gören futbolular oldular. Son olarak sarı lacivertliler, Süper Lig’de oynadığı 19 maçta toplamda 87 kez de oyuncu değişikliği yaptı.