FENERBAHÇE’NİN ARJANTİNLİ HOCA GALLARDO İLE GÖRÜŞTÜĞÜ İDDİA EDİLDİ

FENERBAHÇE’NİN ARJANTİNLİ HOCA GALLARDO İLE GÖRÜŞTÜĞÜ İDDİA EDİLDİ

24 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’de ezeli rakipleri karşısında şampiyonluk yarışı veren Fenerbahçe için ilginç bir iddia ortaya atıldı. Sezonun başından itibaren sorun yaşanan Erol Bulut ile gelecek sezon devam edilmeyeceği düşünülüyor. Genç çalıştırıcının yerine gelecek çalıştırıcı için Arjantin basınında flaş bir isim ortaya atıldı.

Arjantin TNT Sports kanalında yayınlanan bir spor programında temsilcimiz Fenerbahçe’nin River Plate’in başında bulunan Marcelo Daniel Gallardo ile görüştüğü iddia edildi. Fenerbahçeli yöneticilerin birkaç gün içerisinde genç teknik direktör ile görüşmek için Arjantin’e gideceği ve yetkililerin Gallardo için yüklü bir teklif sunacağı belirtildi.

Marcelo Daniel Gallardo’nun Teknik Direktörlük Macerası

Marcelo Daniel Gallardo aktif futbol hayatını bıraktığı takımı Nacional’de 2011 senesinin Eylül ayında teknik direktör olarak göreve başladı. Burada geçirdiği 1 sezonluk performansın ardından 2 yıl boyunca takım çalıştırmadı.

2014 senesinde ise futbol hayatına ilk adımı attığı takım olan River Plate ile anlaştı. Marcelo Daniel Gallardo, o tarihten itibaren aynı takımın teknik direktörlük görevini yerine getirirken 283 maça çıktı ve 150 galibiyet, 77 beraberlik ve 56 mağlubiyet elde etti.

Genç Çalıştırıcının Futbol Hayatı

Marcelo Daniel Gallardo, 18 Ocak 1976 tarihinde Arjantin’e bağlı Merlo Patido’da dünyaya geldi. Futbol kariyerine ilk olarak oyunculuk altında başlayan Gallorda aktif futbol hayatını bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapmaya başladı.

Futbol hayatına şu an çalıştırıcısı olduğu River Plate takımı ile başladı. İlk profesyonel maçına da bu takım ile çıkarak burada 6 sene boyunca forma giydi. 1999 senesinde Ligue 1’de mücadele eden AS Monaco FC ile anlaştı. 4 yıllık Fransa macerasının ardından tekrar eski takımı River Plate’e döndü.

2007 senesinde Paris Saint – Germain FC ile tekrar Avrupa’ya dönüş yaptı. Avrupa macerası yeterli gelmeyen Gallorda, ertesi yıl için Amerika Birleşik Devleti’nin başkenti olan Washington’da kurulan DC United Kulübü’ne transfer oldu.

Ardından tekrar eski takımı River Plate döndü ve 2 senenin ardından Nacional Kulübü’ne transfer olarak 2011 yılında aktif futbol yaşantısını sonlandırdı. Marcelo Daniel Gallardo, bu zamana kadar formasını giydiği takımlarla birlikte çıktığı 366 lig mücadelesinde 77 kez rakip ağları havalandırdı.

1994 – 2003 yılları arasında Arjantin A Milli Erkek Futbol Takımı’nda da forma giyen Gallardo 44 kez milli formayı giyerken ülkesi için 7 gol buldu.