Fenerbahçe’nin 3 Hafta Değerlendirmesi

Posted by

Fenerbahçe Süper Toto Süper Lig’in ilk 3 haftasını çok başarılı bir şekilde yönetti. İlk 3 haftada toplamda 9 puan alan ve ilk üç maçı da kazanan Fenerbahçe sezona çok iyi başladı. Bunun etkisinde tabii ki de teknik direktör Vitor Pereira’nın etkisi çok fazla.

Taze teknik direktör takımın dinamiğini oluşturdu ve yeniledi. Özellikle genç kitleyi ve gençleri ön plana çıkaran Vitor Pereira bu takımdan çok fazla verim aldı ve her maçta Fenerbahçe bir önceki maçın üstüne çıktı. Sezonun sonuna kadar böyle gidip şampiyonluğu kazanmak isteyen Fenerbahçe kupayı kaldırmak istiyor.

Fenerbahçe Dosyası Yenilendi

Sezona Vitor Pereira ile başlayarak ilginç bir tercih yapan Sarı-Lacivertlilerde bu tercih ilk virajda oldukça isabetli gibi duruyor. Takımın düzenini tamamen değiştirerek kendi düzenini sahaya yansıtan Portekizli hocanın bir önceki dönemine göre koyduğu güçlü tavır Fenerbahçe için gerekli bir tavır olarak görünüyor. 2020/2021 sezonunda takım içi gruplaşmalar ve huzursuzluklar yaşandığı basına yansımış, nitekim Ali Koç ve yönetimi de bu durumu ifade ederek bir “temizleme” operasyonu yapacaklarını ifade etmişti. Vitor Pereira bu döneminde çok daha kararlı ve kendinden emin bir performans sergileyerek oyun tarzına uymadığı için Steven Caulker’ı düşünmediğini, Caner Erkin’i kadroda istemediğini belirtmişti.

Fenerbahçe’de Eski Oyuncular Gitti

Bununla birlikte genç oyuncularına verdiği şanslarla da takdirleri toplayan Pereira, takımına oynattığı üçlü savunmanın da meyvelerini de ligin ilk üç haftasında toplamaya başladı. Henüz ne sol ne de sağ kanat bekinde bu tür bir oyuncusu olmayan hocanın takımı, yaptığı 3 maçta Beşiktaş ile birlikte gol yemeyen iki takımdan biri oldu. 29.08.2021 tarihinde oynadığı Altay maçında kalesine de pozisyonlar görmesine rağmen Ferdi Kadıoğlu’nun olağanüstü oyunu ve kalitesi sayesinde 2-0 İzmir deplasmanını geçen Sarı Lacivertli takımın sakatlık sorununu ve kaleci Altay Bayındır’a yüklenen yükü hafifletmek durumunda.

Sarı lacivertli Fenerbahçe’de eski oyuncuların çoğu ile yollar ayrıldı ve bambaşka bir takım oluşturuldu. Genç ve daha aktif bir takım ile şimdiden gümbür gümbür gelen bir Fenerbahçe izliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.