Fenerbahçe’den Yeni Sezon İçin İlk Bomba Transfer

Fenerbahçe’den Yeni Sezon İçin İlk Bomba Transfer

21 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’de sezon sonlandı. Çetin mücadeleler veren Fenerbahçe ise sezon sonunda istediğini alamadı. Şampiyon olan Beşiktaş ile 2.’liği kapan Galatasaray sonrası 3. Olarak sezonu kapatan Fenerbahçe, bu yolla yeni sezon hazırlıklarına hız verdi. İlk olarak transfer haberleri gelen takımdan anlaşma haberleri gelmesi de gecikmedi. Sarı-Lacivertliler Dorukhan Toköz ile 4 yıllık anlaşmaya vardı.

Toköz’ün Beşiktaş ile sözleşmesinin sonlandığı ve yeni sezon sözleşmesi için de anlaşmaya varamadığı konuşulurken Fenerbahçe’nin bu fırsatı kaçırmayıp başarılı futbolcuyu bünyesini katmak istiyordu. Görüşmeler sonrası 4 yıllık anlaşmaya varan takım, Dorukhan Toköz’ün Beşiktaş ile olan sözleşmesinin 30 Haziran’da sonlanmasını bekliyor. Seçim sonrası heyecanlandıran transfer haberinin resmi olarak duyurulması planlanıyor.

Dorukhan Toköz EURO 2020’de Yer Alacak

Yıldız futbolcu takımı Beşiktaş ile uzun zamandır yeni sezon için görüşürken anlaşmalara varılamıyordu. Orta yolu bulamayan Toköz’ün bu yüzden Fenerbahçe ile yıllık 1.4 milyon ile anlaşmaya vardığı öne sürüldü. Süreci bizzat yöneten teknik direktör Emre Belözoğlu’nun, Toköz ile anlaşılmasında etkili isim olurken bu heyecanlandıran transfer haberinin Kanarya’nın kongresinden sonra resmi olarak açıklanması düşünülüyor. Kongre ise 12-13 Haziran’da yapılacak.

Yıldız oyuncu Dorukhan Toköz aynı zamanda EURO 2020 kadrosunda da bulunuyor ve yeni takımına turnuva sonrası katılması düşünülüyor.

İki Yakın Arkadaş Dorukhan Toköz ve Ozan Tufan Yan Yana Olabilir

Fenerbahçe’nin bu heyecanlandırsan transfer haberinden sonra Dorukhan Toköz’ün takıma gelmesi dört gözle beklenirken takımda mücadele veren Ozan Tufan ile Toköz’ün yan yana gelmesi de gündemde… İki yakın arkadaşın aynı takımda olması yeni sezon için heyecanlandırırken bu durumun olmama ihtimali de ortaya çıktı. İkili aynı sahaya çıkmaya hazırlanırken başka bir transfer haberi ise gündeme oturdu. İngiliz takımı Crystal Palace’ın ciddi şekilde Ozan Tufan ile ilgilendiği ortaya çıktı. Ozan Tufan’ın nasıl davranacağı merak konusu olurken İngiliz takımı ile anlaşmaya vardığı durumda Dorukhan Toköz’ün Fenerbahçe içinde yakın arkadaşının yerini doldurması ihtimali doğmuş olacak. Ve bu yolla iki yakın arkadaş yan yana sahada mücadele veremeyecek. Tufan’ın transfer isteğine nasıl yanıt vereceği ise ilerleyen günlerde belli olacak.