FENERBAHÇE’DEN EDEN HAZARD AÇIKLAMASI

FENERBAHÇE’DEN EDEN HAZARD AÇIKLAMASI

22 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Mesut Özil’i ekibine katarak büyük sükse meydana getiren Fenerbahçe’de aktarma emekleri sürüyor. Diego Perotti’nin sakatlığı sebebiyle yollarını ayıracak olan sarı-lacivertliler kanat mevkisine takviye için kolları sıvamış durumda. Listesinde birçok isim olan Kanarya’nın Real Madrid’in star futbolcusu Eden Hazard için devreye gireceği kaydedilmişti.

Takıma direkt katkı verecek adlar üstünde yoğunlaşan Fenerbahçe’nin Belçikalı kanat oyuncusunu 6 aylık kiralamak istediği öne sürülmüştü. Manu de la Juan, Eden Hazard’ın kiralık olarak Fenerbahçe’ye geleceği yönündeki iddianın, İspanya’dan çıkmadığını, Türkiye kaynaklı bir iddia olduğunu ve bu iddia minik bir haber olarak İspanya’da bir gazetede yer aldığını söyledi.

Eden Hazard’ın Türkiye’ye transferinin imkânsız olduğunu, bir buçuk senedir arka arkaya gelen sakatlıklardan dolayı, Real Madrid’de tertipli oynayamadığından bahsetti.

Şu anda iyi oynamadığını ancak Real Madrid’in ona 100 milyon Euro’dan fazla yatırım yapması nedeniyle, birincisi, Madrid yönetimi bu parayı büyük seviyede kurtarmadan onun transferine izin vermeyeceğini, kiralık göndermeyeceğini. İkincisi Hazard’ın pes etmediğini ve performansını yükseltip, takıma faydalı olacağını düşündüğünü söyledi 

YABANCI BASINDA MESUT TRANSFERİ

Ünlü spor dergisi Kicker ise Mesut Özil transferini, Yedi buçuk sene sonrasında Arsenal’e veda başlığıyla okuyucularıyla paylaştı. Özil’in Fenerbahçe’ye transferini gerçekleştiğinin yazıldığı haberde futbolcunun Arsenal’den ayrılış sürecine ve Özil’in Fenerbahçe formasını gururla giyeceğim laflarına yer verildi. Ayrıca Arteta ile Özil içinde yaşanmış olan süreç, futbolcunun toplumsal medyada transferine ilişik verdiği mesajlar hatırlatıldı.

Öte taraftan haberde; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sözcüsü İbrahim Kalın’ın, Evine, yurduna sefalar getirdin sevgili Mesut Özil paylaşımına yer verildi. Süddeutsche Zeitung, Mesut Özil, İstanbul kadrosu Fenerbahçe’ye aktarma oluyor başlığını kullandı. Detaylarda ise Mesut Özil’in uzun süreden beri Arsenal kadrosunda yer almadığı ve adresinin Türkiye olduğu anlatım edildi.

Öte taraftan Özil’in NTV’de yapmış olduğu açıklamalar hatırlatıldı. Ayrıca detayda Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki rekabette şampiyonluk sayısı anlamında sarı-lacivertlilerin geride olduğu belirtildi.

TÜRK LOKUMU YORUMU

İngiliz basından The Sun, ‘Türk lokumu’ başlığını attı. Ayrıca Arsenal’in gönderilmiş olduğu Mesut Özil, ‘formayı gururla giyme’ lafı verdiği için Fenerbahçe’ye aktarma olmak adına Türkiye’ye geldi yorumunu paylaştı. The Guardian, Mesut Özil’in Arsenal’e veda edip Fenerbahçe’ye transferini tamamlamak için uçtuğunu belirtti.

Ayrıca MLS kulübü DC United’ın da Mesut Özil’e alaka gösterdiği fakat; Mesut Özil’in Türk kökenli bir futbolcu olması nedeniyle Fenerbahçe’nin favori halinde geldiği anlatıldı. The Mirror, Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye aktarma bulunduğunu ve İngiltere’dekinden daha azca para kazanacağını yazdı.

Haberde; Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye aktarma olabilmek için ağır bir ücret indirimine gittiği yazıldı. Özil’in, Arsenal ile sözleşmesini 6 ay erken feshettiği için 7 milyon sterlinlik hasılattan bulunduğunu ve sarı lacivertli ekipte 3,5 milyon sterlin kazanacağı anlamına geldiği anlatım edildi. İspanya’dan Marca, bir devre Real Madrid forması da giyen Mesut Özil’in transferini, star oyuncunun çilesinin bittiği yorumuyla paylaştı.

Ayrıca haberin detaylarında ise Mesut Özil’in futbolu bırakmadan ilkin Amerika’da oynamak istediği anlatım edildi. Özil’in maaşı mevzusu İspanyolların da gündeminde. Haberde, Özil’in korona virüs periyodu başladığında yüzde 12,5 oranında maaş kesintisini reddettiği belirtildi.

Ajansspor’un derlediği habere bakılırsa AS gazetesi de Özil transferini hem sayfasından bununla birlikte canlı aktarma bloğundan paylaştı. AS, Mesut Özil’in transfer harekâtı sonucunda İstanbul’a indiğini ve Fenerbahçe atkısıyla gülümsediğini, Fenerbahçe ile sözleşme imzalayacağını ve Arsenal’deki korkulu son dönemine veda edeceğini belirtti.