Fenerbahçe’de Vitor Pereira Döneminde İlk Ayrılık

Fenerbahçe’de Vitor Pereira Döneminde İlk Ayrılık

6 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam eden Fenerbahçe, transfer sürecinde yeni girişimleri ile gündeme geliyordu. Geçtiğimiz sezondaki talihsizliği tekrar yaşamak istemeyen Kanarya, bu yolla adımını sağlam atmak ve emin adımlarla ilerlemek istiyor. Portekizli çalıştırıcı Vitor Pereira ile yolları birleştirip büyük bir belirsizliği ortadan kaldıran Sarı Lacivertliler, Pereira ile birlikte transfer çalışmalarına hız vermişti. Fenerbahçe’de kadro planlaması Portekizli tecrübeli teknik direktörün taleplerine göre şekillenirken yeni ataklarda bu doğrultuda yapıldı.

Birçok yeni isimle transfer temaslarını kuran Kanarya Fenerbahçe’nin yeni transferlere kaynak oluşturmak için bazı isimlerle de yol ayrımına gitmeye hazırlandığı biliniyordu. Bu yol ayrımındaki ilk isim kendisini belli ederken yeni teknik hocanın onayıyla kesinlik kazandı. Geçtiğimiz sezondaki performansları yetersiz görülen isimlere veda edecek Sarı Lacivertliler, ilk isim olarak Mauricio Lemos’u seçti.

Ayrılmasına Kesin Gözüyle Bakılıyor

Fenerbahçe yeni sezon hazırlıkları içerisinde yeni temaslar kurarken kimi oyuncuları ile de yol ayrımına gitmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz sezon performansı düşük görülen ve istenilen verim alınamayan isimlerin listesi yapıldığında ilk isim olarak Mauricio Lemos akıllara geliyor. Geçtiğimiz sezon yaz transfer döneminde Kanarya kanatları altına giren Lemos, Las Palmas kulübünden transfer olmuştu. Sezon boyunca istenile performansı gösterememiş ve bu yolla dikkatleri üzerine çekmekte de gecikmemişti.

Uruguay doğumlu olan oyuncunun bu yüzden sezon boyunca toplam 10 karşılaşmada yer alması da olumsuz bir etken olurken ayrılık iddiaları kuliste dönmeye başladı. Gelecek sezon için talipleri de olan Uruguaylı savunmacının Kanarya Fenerbahçe’ye veda etmesi şaşırtıcı olmazken Vitor Pereira döneminin de ilk ayrılığı olarak kayıtlara geçecek. Lemos üzerindeki son karar Pereira tarafından verilecek.

Yunanistan’ın Köklü Kulüplerinden Aris Devrede…

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktör Vitor Pereira döneminin ilk ayrılığının Lemos olacağı düşünülürken köklü bir kulübün Lemos için devrede olduğu iddia edildi. Yunanistan’ın köklü takımlarından Aris’in radarına aldığı 25 yaşındaki stoper için Kanarya ile vedası gündemdeyken imzaların atılması şaşırtıcı olmaz. Diğer taraftan Lemos’un da Aris ile yolları birleştirmeye sıcak bakması işleri kolaylaştırırken Pereira’nın da sürecini kolaylaştırır. Aris ile Lemos’un teması sürerken son kararı Vitor Pereira’nın vereceği biliniyor.