Fenerbahçe’de Teklif Gelmesi Halinde Hangi Oyuncular Satılacak

Geçtiğimiz sezonu üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe; 2020 yaz transfer döneminde yaptığı hataları bu defa tekrarlamak istemiyor. Bir önceki yaz transfer döneminde yirmiye yakın transfer yapan sarı lacivertli takım oyuncuların birçoğundan verim alamamıştı. Bu yüzden, 2021 yaz transfer döneminde öncelikli olarak eldeki futbolcuların satılması veya kiralanması hedefleniyor.

Ali Koç başkanlığında bu sezon kesinlikle şampiyon olmak isteyen Fenerbahçe; satmak istemediği ancak Avrupa’dan teklif gelen oyuncuları konusunda ne yapacağını da belirledi.

Altay Bayındır ve Attila Szalai’nin Durumu Ne Olacak?

Fenerbahçe’de sezonun ilk transferi Serdar Dursun oldu. Bundesliga 2’de fena sayılmayacak türden bir performans sergileyen 30 yaşındaki futbolcu; yabancı sınırının gelmesiyle beraber Fenerbahçe’nin yedek forveti olması amacıyla transfer edildi. Buna ek olarak, Fenerbahçe’nin gündeminde kesinleşmiş bir transfer bulunmuyor. Teknik direktör konusunun netleşmemesinden dolayı yabancı transferinde net adımlar atmayan Fenerbahçe; kadrosunu azaltarak yeni transferlere yer açmayı planlıyor.

Fenerbahçe’de geçtiğimiz sezonun en dikkat çeken ismi genç kaleci Altay Bayındır oldu. 1998 doğumlu oyuncu; bilhassa Hatayspor maçındaki kurtarışlarıyla takımını şampiyonluk yarışında tutmuştu. Ligin son haftalarına doğru sakatlanan genç kalecinin eksikliği fazlasıyla hissedilmişti. A milli takımın Euro 2020 kadrosunda da bulunan Altay Bayındır için Avrupa’nın önemli kulüplerinden teklifler geliyor.

Hollanda’nın Ajax kulübü; Altay Bayındır’ı transfer etmek istiyor. Ancak, Fenerbahçe; en az 20 milyon Euro teklif edilmediği takdirde Altay Bayındır’ı satmayacak.

Attila Szalai’nin Durumu Ne Olacak?

Ocak transfer döneminde Fenerbahçe’ye gelen Macar stoper Attila Szalai; kısa sürede göstermiş olduğu performans ile dikkatleri üzerine çekmişti. 1998 doğumlu oyuncu; aynı zamanda Macaristan’ın Euro 2020 kadrosunda da bulunuyor. Fenerbahçe; Attila Szalai’nin satılması halinde yüksek bir bonservis geliri elde etmeyi amaçlıyor. Bu noktada, İspanya’nın dünyaca ünlü kulübü Atletico Madrid’in Attila Szalai’yi takip ettiği biliniyor. Fenerbahçe; yine en az 20 milyon Euro teklif gelmediği takdirde Attila Szalai’yi elden çıkarmak istemiyor.

Altay Bayındır ve Attila Szalai’den en az birisinin yaz transfer döneminde elden çıkartılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Fenerbahçe; bu iki oyuncudan elde ettiği bonservis geliriyle yeni sezonun transferlerini yapmayı planlıyor.