Fenerbahçe’de Ömer Faruk Beyaz Gelişmesi

Fenerbahçe’de Ömer Faruk Beyaz Gelişmesi

25 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’nin altyapısından yetişen ve ilk olarak 2019 – 2020 sezonunda Fenerbahçe U19 takımıyla 14 maça çıp 2 gol atma başarısı gösteren Ömer Faruk Beyaz, yine 2019 – 2020 sezonunda ise Fenerbahçe’nin A takımıyla birlikte hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda toplamda 5 maça çıkmıştı. Öte yandan 2020 – 2021 sezonunda da Fenerbahçe’nin A takımıyla 3 maça çıkan Ömer Faruk Beyaz ile ilgili geçtiğimiz haftalarda şok bir olay yaşanmıştı.

Fenerbahçe Kulübü’nün ve Sportif Direktör Emre Belözoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Ömer Faruk Beyaz’ın sözleşmesini yenilemek istemediği ve takımdan ayrılmak istediği öğrenilmişti. Genç futbolcunun bu kararı vermesindeki en önemli etkenin ise fazla forma şansı bulamaması olduğu belirtilmişti.

Öte yandan genç futbolcu Ömer Faruk Beyaz’dan gelen son bilgilere göre, orta saha oyuncusunun sezon sonunda sözleşmesi bittikten sonra Almanya Bundes Liga takımlarından Schalke 04 ile anlaşacağı öğrenildi.

Ömer Faruk Beyaz Schalke Yolcusu

Fenerbahçe’nin gelecek vadeden genç futbolcusu Ömer Faruk Beyaz’ın, sezon sonunda sarı lacivertli takım ile olan sözleşmesi sona erecek.

Daha önceden sözleşmesini yenilecemeyeceğini açıklayan 17 yaşındaki futbolcunun, sezon sonunda Almanya Bundes Liga ekiplerinden Schalke 04’e imza atacağı gelen bilgiler arasında. Fenerbahçe’nin Sportif Direktör’ü Emre Belözoğlu’nun tüm uğraşlarına rağmen sezon sonunda takım ayrılmak isteyen Ömer Faruk Beyaz’ın Alman temsilcisi Schalke 04 ile yapacağı sözleşmenin detayları ortaya çıktı.

Gelen bilgilere göre Schalke 04, genç futbolcunun yeteneğine güvendiği için futbolcu ile yapacağı sözleşmeye 40 milyon euro’luk bir serbest kalma bedeli koyacağı öğrenildi.

Ömer Faruk Beyaz’ın Schalke 04 Tercihi

Fenerbahçe ile sezon sonuna kadar sözleşmesi devam edecem Ömer Faruk Beyaz’ın sezon sonunda takımdan ayrılarak Bundes Liga ekiplerinden Schalke 04 gideceği ve öte yandan neden bu takımı seçtiği ortaya çıktı.

Alman temsilcisi Schalke 04’te milli futbolcu Ozan Kabak ve Türk asıllı futbolcular Suat Serdar, Can Bozdoğan, Levent Mercan ve Kerim Çalhanoğlu ile birlikte forma giyecek olan 17 yaşındaki Ömer Faruk Beyaz, Schalke 04’ü Türk futbolculara yatırım yaptığı için tercih ettiği öğrenildi. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Mesut Özil, Hamit Altıntop, Halil Altıntop, Kaan Ayhan ve Hami Mandıralı gibi Türk futbolcular Schalke 04 forması giymişti.