Fenerbahçe’de Ömer Faruk Beyaz Belirsizliği

Fenerbahçe’de Ömer Faruk Beyaz Belirsizliği

8 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe’de sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan genç futbolcu Ömer Faruk Beyaz’ın belirsizliği sürüyor. Bilindiği üzere sarı lacivertli kulüp, şimdilerde teknik direktör olan Emre Belözoğlu ile birlikte genç futbolcu ile yeni sözleşme görüşmeleri gerçekleştirmişti. Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un da dahil olduğu bu süreç ne yazık ki olumlu sonuçlanmamıştı. 17 yaşındaki futbolcuya 5 yıllık benzersiz imkanlarla yeni bir teklif sunan Fenerbahçe, genç oyuncudan beklediği olumlu dönüşü alamamıştı.

Şu anda kadro dışında bulunan Ömer Faruk Beyaz, çalışmalarını altyapıda sürdürmeye devam ediyor. Bu sezon eski teknik direktör Erol Bulut ile Süper Lig’de 1 maçta sadece 8 dakika süre alabilecek Ömer Faruk Beyaz, Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan maçlarda ise 2 maçta toplam 75 dakika sahada kalabilmişti. Fenerbahçe’de teknik direktörlük görevine getiren Emre Belözoğlu’nun Ömer Faruk Beyaz ile nasıl bir sonuca varacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

Emre Belözoğlu Açıklama Yapmıştı

Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe ile yeni bir sözleşme imzalamak istemeyen Ömer Faruk Beyaz hakkında o zamanlar sportif direktör olan teknik direktör Emre Belözoğlu, birtakım açıklamalarda bulunmuştu. Ömer Faruk Beyaz’ın gerçekten önemli bir futbolcu olduğunu söyleyen teknik direktör Emre Belözoğlu, kendisine teklif edilen yeni sözleşme ile başka futbolculara sunulmayan imkanlar sunulduğu dile getirmişti.

Başkan Ali Koç’un da dahil olduğu sürecin olumlu ilerlemediğini ifade eden Emre Belözoğlu, söz konusu Fenerbahçe’nin menfaatleri olduğunda hiç kimsenin sarı lacivertli kulüpten üstün olmadığını söylemişti. Ayrıca Emre Belözoğlu, sık sık yakından ilgilenmeye devam ettiği Ömer Faruk Beyaz’ın başka bir takımla anlaşmadığını düşündüğünü yaptığı açıklamaya eklemişti.

Almanya’dan Talipliler Var

Spor Toto Süper Lig’de sezon sonunda Fenerbahçe ile olan sözleşmesi bitecek olan Ömer Faruk Beyaz, sarı lacivertli kulüp ile henüz yeni bir sözleşme imzalamadı. Bilindiği üzere genç futbolcuyu Almanya Bundes Liga’da kadrosuna katmak isteyen takımlar bulunmakta. Schalke 04, Stuttgart ve Borussia Dortmund’un 17 yaşındaki futbolcu için girişimlerde bulunacağı ifade ediliyor. Genç futbolcunun vereceği kararında önümüzdeki haftalarda kesinleşmesi bekleniyor.