Fenerbahçe’de Maç Sonrası Taraftardan Tepki

Fenerbahçe’de Maç Sonrası Taraftardan Tepki

23 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de 9. Hafta sonlandı ve 10. Hafta mücadeleleri başladı. Bir yandan Süper Lig mücadelelerinde boy gösteren Fenerbahçe bir yandan da UEFA Avrpa Ligi heyecanı içinde…

Bulunduğu D grubundaki 3. Mücadelesine çıkan Fenerbahçe, ev sahibi ekip olarak kendi sahasına çıktı ve Belçika temsilcileri Royal Antwerp ekibini ağırladı. Zorlu geçen karşılaşmada Kanarya’nın formdan düşmesi gözlerden kaçmadı.

Bir önceki Süper Lig mücadelesinde Trabzonspor ekibine karşı yaşanan yenilgi ile sıralamada zirveden düşmüş olan Sarı Lacivertli ekip, yaralarını sarma umuduyla kendi sahasına çıkmıştı fakat galibiyet sesi duyulamadı.

Mücadelede 2-2 skoruyla son buldu ve her iki takımda birer puanıyla sahadan ayrıldı. Karşılaşmada Belçika ekibine yenilgi yaşatılması beklenirken temponun düşük olmasıyla beraberlik yaşanması çokça tepki topladı.

Hatta karşılaşma sonrası tribünlerdeki taraftarlardan Sarı Lacivertli oyunculara tepki gelmesi gecikmedi. Futbolculara gelen tepki maça damga uran olaylardan biri olarak akıllarda kaldı.

Karşılaşmanın Detayları

Avrupa arenasına çıkmadan önce ezeli rakibi Trabzonspor ekibiyle aynı sahada buluşan Fenerbahçe, belki de sezonun en heyecanlı karşılaşmasına çıkmıştı. Zirvede yer alan Kanarya, kaybederse zirveden düşecek ve yerini Trabzonspor’a verecekti.

Galibiyet hedefiyle sahaya çıkan Sarı Lacivertli ekip, sahadan 3-1 skoruyla ayrıldı ve yenilgi yaşadı. Puan alamamasıyla birlikte zirveyi rakibi Trabzonspor’a kaptırmış olan Kanarya’da moraller bozuldu.

Sayılı günler sonrası Avrupa arenasında boy göstermiş olan Kanarya’nın üzerinde fark edilir bir şekilde bu moral bozukluğu görüldü ve Belçika ekibi Royal Antwerp karşısında 2-2- skoruyla beraberlik yaşandı.

Galibiyet sesi duyulabilecekken beraberlik alınması tepki toplarken maçın yıldızı Enner Valencia oldu. Valencia 2 gol sesiyle beraberlik puanının mimarı olurken ilk gol sesi 20. Dakikada ikinci gol sesi ise 45. Dakikada penaltıdan geldi. Kanarya ilk golünü ise maçın henüz 2. Dakikasındayken kalesinde gördü.

Belçika ekibinden Samatta’nın gol sesi skor tablosundaki eşitliği bozarken fenerbahçeli ekibin eşitliği sağlaması 20. Dakikada gerçekleşti. İlk yarı 2-1 skoruyla ve Sarı Lacivertli ekibin üstünlüğü ile son bulurken ikinci yarıda tempo düşüşü gözle görülür bir şekildeydi.

Düşük bir tempoda başlayan Kanarya, maçın hakimiyetini sağlamakta zorlanırken Pieter Gerkens’in 62. Dakika golü, maçın son gol sesi oldu. Karşılaşma 2-2 skor eşitliği ile son buldu.

Kanarya böylelikle 1 puan daha hanesine eklerken D Grubu içerisinde 2 beraberlik puanıyla sıralamada 3. Sırada kendisine yer buldu. Rakibi Royal Antwerp ekibi ise ilk puanını almış oldu ve sıralamada son sırada kendisine yer bulmayı başardı.

Kanarya Taraftardan Tepki Almaktan Kurtulamadı

Sarı Lacivertli ekibin beraberliği aldığı karşılaşmada düdük duyulduğu an tribünlerdeki taraftarlardan tepki gelmesi gecikmedi.

Taraftarlar sahadaki Sarı lacivertli futbolcuları ıslıklayarak tepkisini ortaya koydu. Karşılaşma sonrası yaşanan bu tepki Kanarya’nın moralini biraz daha düşürdü.