Fenerbahçe’de Diego Rossi, Mergim Berisha ve Max Meyer Transferleri

Fenerbahçe’de Diego Rossi, Mergim Berisha ve Max Meyer Transferleri

4 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonuna oldukça hızlı başlayan Fenerbahçe, 3’te 3 yaparak yine dikkaleri üzerine  çeken takımlardan biri oldu. Bu sezon mutlak şampiyonluk parolası ile sahaya çıkacak olan sarı lacivertlilerin bir diğer hedefi ise UEFA Avrupa Ligi’nde gidebildiği kadar giidip başarılara imza atmak istiyor.

Bu sezon teknik direktör Vitor Pereia ile daha genç ve gelecek vadeden bir kadro kuran Fenerbahçe’de son olarak Diego Rossi, Merigin berisha ve Max Meyer oldu. Öte yandan gelen son bilgilere göre sarı lacivertlilerde son birkaç transfer için harekete geçilmiş durumda. Bu doğrultuda Fenerbahçe, Arjanin takımlarından birinde forma hiyen Fabricio Bustos için harekete geçti.

Fabricio Bustos

Fenerbahçe’nin son transfer hedeflerinden biri de Fabiricio Bustos oldu. Bilindiği üzere sağ bek arayışlarına devam eden Arjantin’de başka isimler ön plana çıkmayı başardı. Bu doğrultda bordo mavili ekibin Arjantin’in Independiente takımında forma giyen Fabricio Bustos’in transferi için çalışmalar devam ediyor. Gelen son bilgilere göre Fenerbahçe, 25 yaşındaki Arjantinli futbolcuya 2.5 milyon euro teklif yapıldı. 

Fabricio Bustos’un Forma Giydiği Kulüpler ve Kariyeri

Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe’nin transfer seozunun sona ermesine sayılı günler kalan transfer girimleri sürüyor. Bu dğrultuda sarı lacivertli ekibin son olarak kadrosuna katmak istediği futbolculardan biri olan Fabricio Bustos, futbol kariyerine 2016 – 2017 sezonunda başladı. İlk olarak Independiente forması ile sahaya çıkan Faricio Bustos, birinci sezonunda 30 maçta oynadı ve 1 gol attı. Daha sonra ikinci yani 2017 – 2018 sezonunda Independiente’de 28 maçta oynayan 25 yaşındaki futbolcu, bu maçlarda 2 gol atıp 3 asist yaptı.

Ardından üüncü yani 2018 – 2019 sezonunda yine Independiente’de 34 maçta oynayan Arjantinli futbolcu, bu maçlarda 4 asist yaptı. Daha sonra 2019 – 2020 sezonunda 33 maçta forma giydi ve bu maçlarda 4 asiste imza attı. Ardından 2020 – 2021 sezonunda yoluna yine Independiente’de devam eden sağ kanat bek oyuncusu Fabiricio Bustos, 37 maçta sahaya çıktı ve bu maçlarda 1 gol atıp 3 asist yaptı. Öte yandan Arjantin Milli Takımı’nda da oynayan Fabirico Bustos, 4 maçta sahaya çıkmayı başardı.