FENERBAHÇE YÖNETİMİNDEN ÖZELEŞTİRİ

FENERBAHÇE YÖNETİMİNDEN ÖZELEŞTİRİ

6 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Zirve yarışını yakından sürdüren sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’de Yönetim başkana İsyan etti. Süper Lig kapsamında oynanan karşılaşmalarda alınan kötü sonuçların ardından yolların ayrıldığı teknik direktör Erol Bulut dan sonra takımın başına geçen genç sportif direktör Emre Belezoğlu gösterdiği başarılı performans sayesinde alkışları topluyor. Süper Lig’de sezonun bitimine haftalar kalan Beşiktaş’ın puan kaybı yaşamasını bekleyen sarı-lacivertli ekipte yönetimdeki bazı isimlerin sarı-lacivertli ekibin başkanı Ali Koca Emre Belözoğlu kararı ile ilgili tepki gösterdi.

DAHA ÖNCE GELMELİYDİ İSYANI

Sarı-lacivertli ekibin teknik direktörlük koltuğuna oturmasının ardından en harika bir performans ortaya koyan ve şampiyonluğun en önemli iki adayından biri olan Fenerbahçe’nin yönetim kurulu Başkan Ali Koç’a isyan etti. Medyada yer alan haberlere göre Fenerbahçeli yöneticilerin sarı-lacivertli ekibin başkanı Ali Koç ile yapmış olduğu görüşmede Emre hocanın daha önce takımın başına geçmesi durumunda şampiyonluk yaşanılan bileceğini düşündüklerini aktardığı ortaya çıktı.

Sarı-lacivertli ekibin yöneticiler en Emre Belözoğlu hakkında takıma iyi geldiğini kulübün karakteristik özelliklerine uyduğunu ve iyi futbol oynattığını belirtirken Erol Bulut ile çok daha önce yolların ayrılıp Emre Belezoğlu hamlesinin daha erken yapılması gerektiğini ancak geç kalındığının belirttiği öğrenildi.

EMRE HOCA’NIN İSTATİSTİKLERİ

Yeni teknik direktörü Emre Belözoğlu sarı lacivertli ekibin başına geçmesinin ardından aldırdığı puanlar kadar takımın elde ettiği istatistiklerde göze çarpmaya başladı. Fenerbahçe’nin Erol Bulut teknik direktörlüğünde otururken elde etmiş olduğu 1.97 Lig maç başına puan ortalaması genç teknik adam Emre Belözoğlu takımın başındayken 2.43 yükselirken maç başına atılan gol ortalaması 1.8’den 1.86 ya çıktı.

Emre Belözoğlu takımın başına gelmesinin ardından sarı-lacivertlilerin maç başına kalesinde görmüş olduğu gol ortalaması ise 1.03 den 086 ya düşerken sarı-lacivertliler evinde oynamış olduğu 4 karşılaşmayı art arda Galip gelerek 2020/2021 sezonunda ortaya koyulan kötü iç saha performansını bir nebze olsun unutturdu. Emre hocanın takımın başına gelmesinin ardından sarı-lacivertliler deki orta saha oyuncuları ay Detay kendilerini buldu. Sarı-lacivertli ekipte orta sahada görev yapan 5 futbolcu son 5 karşılaşmada Toplamda 10 gole doğrudan katkı sağladılar.