FENERBAHÇE VE GALATASARAY AVRUPA LİGİ’NDE NE DURUMDA

FENERBAHÇE VE GALATASARAY AVRUPA LİGİ’NDE NE DURUMDA

7 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

UEFA Avrupa Liginde ülkemizi temsil eden Fenerbahçe ve Galatasaray grup aşamasında son karşılaşmalarına çıkıyorlar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligine geçen hafta veda eden takım yoluna UEFA Konferans Liginde devam edecekler.

Sarı kırmızlı takım Galatasaray ise UEFA Avrupa Liginde gruplar dan çıkma şansını elde eden temsilcimiz Lazio ile son maçında grup liderliği için mücadele edecekler.

FENERBAHÇE ARTIK KONFERANS LİGİ’NDE MÜCADELE EDECEK

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligine D Grubunda Alman ekibi E. Frankfurt, Belçika ekiplerinden Antwerp ve komsu Yunanistan’  dan Olympiakos ile aynı grupta yer aldılar.

Grup aşamasın da ilk maçında deplasmanda Alman ekibi E. Frankfurt ile karşı karşıya gelen sarı lacivertli takım sahadan 1 – 1 lik beraberlik ile ayrılmışlardı.

İkinci karşılaşmasında ise Olympiakos ile Kadıköy’ de karşı karşıya gelen sarı lacivertliler sahadan 3 – 0 ‘ lık skor ile mağlup olarak ayrılan taraf oldular.

Grubun da 3. Ve 4. Karşılaşmalarını Belçika ekibi Antwerp ile oynayan sarı kanarya kendi sahasında 2 – 2 deplasmanda ise 3 – 0’Lık skor ile ayrılarak ilk 3 puanını almış oldular.

5. karşılaşmasında ise Olympiakos ‘a deplasmanda 1 – 0 kaybederek UEFA Avrupa Ligine veda etmiş oldular.

Grubun da son karşılaşmada ise Kadıköy’ de E. Frankfurt ile karşı karşıya gelecek olan sarı lacivertliler 5. Hafta sonun da grubun da 5 puan ile 3. Sırada yer alıyorlar.

UEFA KONFERASN LİGİN’DE GÜÇLÜ RAKİPLER

Bu sene ilk defa düzenlenen UEFA Konferans Ligine katılan ilk Türk takımı Fenerbahçe oldu.

UEFA Avrupa Ligine göre daha zayıf ekiplerin bir arada olduğu turnuva da güçlü rakipler de yer alsa da sarı lacivertli takımın Konferans Liginde bir veya iki tur daha ilerleyeceğini düşünüyorum.

Hatta iyi bir kura çekmeleri halinde kadrosunun da Turnuva da ki bir çok takım dan aha deneyimli olan Fenerbahçe ilk Avrupa kupasını da ala bilir.

GALATASARAY LİDERLİK İÇİN SAVAŞACAK

Sarı kırmızlı takım bu sezon Avrupa ‘ da çok iyi bir konsantrasyon ve oyun ile sahada olan takım E Grubun da topladığı 11 puan ile liderlik koltuğunda. Gruplar dan çıkma şansını elde eden Galatasaray grupta son karşılaşmasında Lazio ile liderlik için savaşacaklar. Grubunda henüz mağlubiyet almayan sarı kırmızlı takım Lazio engelini de aşarak lider olarak direkt olarak son 16 takım arasına adını yazdırmak isteyecekler.

İkinci sırada olan rakip Lazio ile kıyasıya bir çekişmeye sahne olması beklenen karşılaşmada kazana için lidere olarak gruptan çıkan takımlar için büyük bir kolaylık sağlayacak.

Lider olarak çıkan takımların direkt olarak son 16 turuna kalması ile ön eleme ve mart ayına kadar Avrupa Ligi maçına çıkacak olmamaları da süper lig de biraz daha olsa işleri yoluna sokmalarında destek olacaktır.