FENERBAHÇE SÜPER LİG’DE YARIŞTAN 10 PUAN GERİDE KALDI

FENERBAHÇE SÜPER LİG’DE YARIŞTAN 10 PUAN GERİDE KALDI

10 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bu sezona mutlak şampiyonluk parolası ile çıkan sarı lacivertli takım Fenerbahçe bu hedefinden çok uzaktalar.

Süper lig de 12. Haftası geride kalırken lider bordo mavili ekip Trabzonspor ile arasında ki puan farkı 10 çıkmış durumda.

Bu sezon ki şampiyonluk hedefinin çok gerisinde olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe üstelik henüz sadece Trabzonspor ile karşı karşıya geldiler.

Milli ara dönüşünde önce sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘a konuk olacak olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe sonrasında ise Beşiktaş ile karşılaşacaklar. Bu iki güçlü rakibi ile daha oynamadan lider ile aradaki puan farkının bu kadar açılması takımı şampiyonluk hedeflerinden çok uzaklaştırmış oluyor.

KÖTÜ SONUÇLAR SONRASINDA FATURA PEREİRA’YA KESİLDİ

Portekizli teknik adam sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile bu sezon ikinci kez şampiyonluk yarışı veren takım hedeften çok uzaktalar.

Kadroda kurmak istediği sistem ve bazı oyuncular ile yaşadığı sorunlar sonrasında takımın güveni kalmayan teknik adam aslında bir tek başkan Ali Koç sahip çıkıyor.

Bu kadar süper lig ve Avrupa liginde alınan kötü sonuçlara rağmen Portekizli teknik adam VitorPereira ile yıllarını ayırmayarak teknik adam olan güvenini gösteren başkan Ali Koç ‘ da artık kredisini tüketmiş durumda.

Sarı lacivertli takım ile 4. Sezonunu geçiren başkan Ali Koç henüz hiçbir başarı gösteremedi. Şampiyonluk göremeyen başkan takımın kötü gidişatın dan da sorumlu kişilerden birisi olarak taraftarında gündemine oturmuş durumda.

Süper lig deki son Kayserispor karşılaşması sonrasında sarı lacivertli taraftarlar istifaya çağırırken futbolcuları da protesto etmişlerdi.

Süper ligde bir türlü istedikleri sonuçları alamayan sarı lacivertli takım milli ara sonrasında ki Galatasaray derbisinde alınacak olan ağır bir mağlubiyet sonrasında ne başkan Ali Koç kala bilir neden Portekizli teknik adam VitorPereira.

TRABZONSPOR YENİLGİSİ SONRASI TAKIM KAYBEDİYOR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig ‘İn 8. Haftasında lider olarak gittikleri Trabzon’ dan mağlubiyet ile dönene takım o günden beri kazanamıyorlar.

Trabzonspor ‘ a kaybedilen 3 – 1 lik maç sonrasında liderliği kaybeden sarı lacivertli takım üst üste dört karşılaşmadan da üç puan alamadan sahadan ayrıldılar.

Fenerbahçe ligin 12. haftası itibariyle lider Trabzonspor’un 10 puan gerisine düşen ve 7. Sırada yer alırken daha süper lig de önemli karşılaşmalara da çıkmadılar.

Galatasaray ve Beşiktaş ile henüz karşılaşmayan sarı lacivertli takım için işler hiç yolunda gitmiyor.

Portekizli teknik adam VitorPereira ile en kısa sürede yolların ayrılmasını isteyen sarı lacivertli taraftarlar Ali Koç ile de arası iyi değil.

Başkan Ali Koç kafasında kesinlikle bir planı olan başkan Galatasaray derbisinde de Portekizli teknik adam VitorPereira ile çıkacaklar.  Olası bir mağlubiyet sonrasında Portekizli teknik adamın biletinin kesilmesi kesin.