Fenerbahçe Oynatmadan Kâr Edecek

Fenerbahçe Oynatmadan Kâr Edecek

21 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in 9. Haftasında Trabzonspor’a 3-1 yenilerek liderliği rakibine kaptıran Fenerbahçe’de ilginç transfer gelişmeleri de yaşanıyor. Zaman zaman yaptığı genç oyuncu transferleriyle gündeme oturan Fenerbahçe’de 753 bin Euro bonservis bedeli ödenerek takıma dahil edilen AllahyarSayyadmanesh, Fenerbahçe formasıyla doğru düzgün maça çıkmadan iyi bir bonservis bedeliyle takımdan ayrılıyor.

Ukrayna ekiplerinden ZoryaLugansk’ta kiralık olarak forma giyen İranlı oyuncunun 31 Aralık 2021’de kira süresi bitecek ancak oyuncu büyük ihtimalle Fenerbahçe’ye geri dönmeden başka bir kulübün yolunu tutacak.

ZoryaAllahyar’ı Bırakmak İstemiyor

Fenerbahçe’ye geldikten sonra önce İstanbulspor’a sonrasında ise Ukrayna temsilcilerinden ZoryaLugansk’a kiralanan AllahyarSayyadmanesh, burada gösterdiği performansla teknik ekibin gözüne girmeyi başardı.

Zorya formasıyla toplamda 40 maça çıkan ve 9 gol ve 5 asistlik katkı yapan 20 yaşındaki oyuncuya hem Ukrayna’dan hem de Avrupa’dan çeşitli takımlar talip oldular. Bununla birlikte İranlı oyuncunun transferinde en avantajlı takım olarak şuan formasını giydiği ZoryaLugansk öne çıkıyor.

Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe, genç oyuncusunu 1.5 yıllık süreyle Ukrayna temsilcisine kiralarken 3.5 milyon Euro’luk bonservis opsiyonunu da kabul etmişti.

VitorPereira’nın kadrosunda değerlendirmeyi düşünmediği ve bu yüzden Fenerbahçe’nin planlarında yer alması pek mümkün olmayan Allahyar’ınZorya talip olmasa dahi takıma geri dönmesi beklenmiyor. Kendisine olan ilginin farkında olduğunu ifade eden Allahyar, bu sezona da iyi bir başlangıç yapmıştı.

Fenerbahçe’ye Piyango Vuracak

Bununla birlikte Allahyar hangi takıma transfer olursa olsun Fenerbahçe iyi bir kar etmiş olacak. 3 maçta toplamda 96 dakika görev verdiği Allahyar’danZorya transfer ederse 3.5 milyon Euro gelir elde edecek olan Fenerbahçe, eğer Zorya opsiyonu kullanmayı tercih etmezse Avrupa’dan kulüplerin tekliflerini de değerlendirmeye alacak.

Club Brugge başta olmak üzere birçok kulübün ilgisinin olduğu ve transfer yarışına girmeye şimdiden hazırlandığı ifade edilen İranlı oyuncuya gelecek tekliflerde başkan Ali Koç ve yönetimin de zorluk çıkarması beklenmiyor.

Genç ve potansiyelli oyuncularını parlatarak Avrupa kulüplerine göndermeyi hedefleyen ve buradan elde edeceği gelirle hem maddi tablosunu düzeltmek hem de başarılar yakalamayı isteyen Fenerbahçe, oyuncusuna olan bu ilgi sayesinde oldukça iyi de bir gelir elde etmiş olacak.

753 bin Euro karşılığında İran temsilcilerinden İstiklal’den transfer ettiği oyuncuyu Zorya’ya3.5 milyon Euro’ya göndermesi durumunda 3 milyon Euro’ya yakın bir meblağı piyangodan gelmiş gibi kasasına koyacak olan Fenerbahçe, devre arası transferi için de iyi bir gelir elde etmiş olacak.

Allahyar dışında Muhammed Gümüşkaya, Arda Güler gibi oyuncularına da Avrupa’dan talip olan Fenerbahçe, tıpkı ezeli rakibi Galatasaray gibi genç oyuncularından iyi gelirler elde etmeyi kafasına koymuş durumda.

Bilindiği üzere Fenerbahçe’nin ismi geçen oyuncularına Belçika temsilcilerinden Club Brugge’un ciddi ilgisinin olduğu ifade ediliyor.