Fenerbahçe İşi Daha Sıkı Tutuyor İki Transfer Yolda

Fenerbahçe İşi Daha Sıkı Tutuyor İki Transfer Yolda

10 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçtiğimiz sezon hayal kırıklığı yaşayan Fenerbahçe, bu sezon işi şansa bırakmak istemiyor. Sıkı bir çalışma içinde olan Sarı Lacivertliler, transfer yaz dönemini üzerlerindeki kara bulutları dağıtmak için bir fırsat olarak görüyor. Bu yolla büyük bir titizlikle çalışmalarını yürüten Kanarya’da yeni gelişmeler kapıda bekliyor.  Tecrübeli Portekiz hoca Vitor Pereira ile de yolları birleştiren Kanarya’nın transfer hız kazandığı bilinirken yeni sezon için umutlu olduğu da düşünülüyor.

Çalışmalarına Bundesliga 2’nin gol kralı lakabıyla anılan Serdar Dursun’u renklerine bağlayarak devam eden Sarı Lacivertliler, forvete yapılacak ikinci ve esas transfer için çalışmalarına devam ediyor. Geçtğimiz sezon Mbwana Samatta, Papiss Cisse ve Kemal Ademi ile hayal kırıklığı yaşayan Sarı Lacivertli yönetim Fenerbahçe, bu kez işi şansa bırakmak istemiyor ve işleri daha sıkı tutuyor. İki farklı koldan ilerlemeyi düşünen Sarı- Lacivertliler, Kanarya’yı tanıyan ve Süper Lig’de de başarılı olan Vedat Muriç’i ve Aaron Boupendza’yı ilk hedef olarak radarlarına aldı.

İki İsim İçin Kulüplerinden Yanıt Bekleniyor

Sarı lacivertlilerin radarlarına aldıkları son isimler olan Vedat Muriç ve Aaron Boupendza, gol kralları olarak anılıyor. Boupendza Süper Lig’de bu sezon 22 gol sevinci yaşatarak hem performansı ile övgü toplamış hem de sezonun gol kralı olarak anılmıştı. Diğer taraftan da Muriç’in Boupendza’dan aşağı kalır yanı yok. Bir sezon önce Sarı Lacivertli formasını giyen Muriç, Süper Lig’de 15 gol sevinci yaşatmış ve aynı zamanda da 6 asist başarısı da göstermişti. İki oyuncu için de temasa geçen Fenerbahçe yönetimi, kulüplerinden yanıt bekliyor.

Fenerbahçe’nin Transfer Planları…

Sarı Lacivertli yönetim kurduğu temas sonrası tekliflerini yapmakta gecikmedi. Vedat Muriç için kulübü Lazio ile görüşen Kanarya, kiralama teklifi ile kulübe giderken Boupendza için farklı bir yol düşündü. Aaron Boupendza için kulübü Hatayspor ile masaya oturan Sarı Lacivertli yönetim, kulübe kadroda düşünmedikleri isimleri ve bir miktar da ücret ödemesi önerdiği biliniyor. Transfer için farklı bir yol izleyen Kanarya’nın nasıl bir sonuç alacağı ilerleyen günlerde belli olacak.