FENERBAHÇE EMRE BELÖZOĞLU İLE ZİRVEYE YÜRÜYOR

Posted by

Fenerbahçe, Emre Belözoğlu göreve geldiğinde, 1 maç fazlası olmasına rağmen Süper Lig’in zirve koltuğunda oturan Beşiktaş’ın 5 puan gerisindeydi. Ancak bu tablo sarı lacivertlilerin yeni teknik direktörü Emre Belözoğlu ile kısa zamanda değişti. Sarı Kanarya, Belözoğlu önderliğinde çıktığı 4 maçtan 10 puan elde etti ve Beşiktaş ile arasındaki farkı 3’e indirdi. Bu durumun oluşmasında, Kara Kartal’ın son haftalardaki peş peşe yaşadığı puan kayıpları da etkili oldu. Lig’de oynadıkları maç sayıları eşitlenen Fenerbahçe ve Beşiktaş, zirve koltuğunun muhtemel sahipleri olarak görülüyor.

Emre Belözoğlu, Fenerbahçe’nin teknik direktörü olduğu günden beri, şampiyonluk kupasını takımın gideceği tek rota olarak belirledi. Lider Beşiktaş ile oynadığı en son maçtan 1–1 beraberlikle ayrılan Fenerbahçe’nin, o sıralarda puan tablosundaki durumu pek de parlak değildi. Sarı lacivertliler, şampiyonluk yarışındaki iddiasını sürdürüyordu ancak zirve koltuğunda oturan Beşiktaş’ın da 5 puan gerisinde bulunuyordu. Fenerbahçe’nin üstelik 1 maç da fazlası vardı.

Dolayısıyla aradaki puan farkı 8’e çıkabilirdi. Fakat Emre Belözoğlu takımını sürekli önündeki maçlara yoğunlaşması için motive ederek, aradaki puan farkını 3’e indirmeyi başardı. Sarı Kanarya, 40 yaşındaki çalıştırıcının önderliğinde karşılaştığı Denizlispor, Başakşehir ve Gaziantep FK’yi mağlup edip, Yeni Malatyaspor ile berabere kaldı. Bu maçlardan ise toplamda 10 puan elde etti. Öte yandan lider Beşiktaş, Alanyaspor ve Erzurumspor’u mağlup edip, Ankaragücü ile berabere kaldı ve Kasımpaşa’ya mağlup oldu.

Kara Kartal, Fenerbahçe’nin BAY geçtiği haftada ise DG Sivasspor’la 0–0 berabere kaldı. Böylece Emre Belözoğlu önderliğindeki Fenerbahçe, 5 puanlık farkı maç sayısının eşitlenmesiyle birlikte 3’e düşürdü. Bu başarılı gidişat ise hem Fenerbahçe’yi hem de taraftarları şampiyonluğa inandırmaya başladı. Sarı Kanarya, lider Beşiktaş’ın ilerleyen haftalarda Galatasaray, Rizespor ve Hatayspor gibi zorlu maçlara çıkacak olmasından ötürü umudunu koruyor. Ancak sarı lacivertlilerin de son 6 haftada puan kaybı yaşamaması gerekiyor.

İNANCIMIZ GERÇEKTEN ÇOK YÜKSEK

25 Nisan Pazar günü Kasımpaşa’yı ağırlayacak olan sarı lacivertlilerde, çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Fenerbahçe’nin teknik direktörü Emre Belözoğlu ise antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularına cevap verdi. Belözoğlu, sonuna kadar bu yarışın içinde olmak istediklerini her zaman söylediğini, söylemeye de devam edeceğini, takımına inandığını, içerideki enerjiye güvendiğini, sezon sonuna kadar mücadelenin içinde olacaklarını ve inançlarının gerçekten çok yüksek olduğunu dile getirdi.

ÜSTÜNE KOYMAMIZ GEREKEN ÇOK ŞEY VAR

Teknik adam ayrıca Fenerbahçe’nin hali hazırda şampiyonluk adaylarından biri olduğunu, takımın futbolunda bir gelişme gördüğünü, her şeyden önce enerjide ciddi bir gelişme olduğunu, oyuncularının iştahının ve oynama arzusunun ciddi anlamda geliştiğini, üstüne koymaları gereken çok şeyin olduğunu ve henüz her şeyin tam oturmadığını ama takımın olumlu yönde geliştiğini düşündüğünü ifade etti.