Fatih Terim’in Yardımcısı Olmaya Hazırlanan O İsim Kim

Fatih Terim’in Yardımcısı Olmaya Hazırlanan O İsim Kim

12 Ocak 2022 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızılı takımda sular durulmuyor. Ligin ilk yarısını 19 maçta topladığı 27 puanla 10. sırada tamamlayan Galatasaray’da bir yandan transfer çalışmaları devam ederken bir yandan da teknik ekibin durumu tartışılıyor.

Herkesin bildiği gibi Fatih Terim Fenerbahçe ile oynanan maçta kırmızı kart görmüştü. Bu yüzden, takımının başında olamamıştı. Terim’in yokluğunda yardımcı antrenörler Selçuk İnan ve Necati Ateş’in takıma liderlik ettiklerini söyleyebiliriz.

Galatasaray; Fatih Terim’in tribünde olduğu dönemde çok fazla puan kaybetti. Selçuk İnan ve Necati Ateş’in oyuna müdahale etme konusunda yetersiz kaldıkları dikkat çekti. Bunun yanı sıra, bilhassa Selçuk İnan’ın puan kaybedilen bir maçın ardından oyuncuların yetersizliğinden bahsetmesi ve devre arası transfer dönemini işaret etmesi sarı kırmızılı taraftarları sinirlendirmişti. Sonuç olarak, Galatasaray yönetimi; Fatih Terim’in yardımcısı olması adına yeni isimlerle görüşme yapmaya başlamıştı.

İlk Olarak Francesco Farioli’nin İsmi Gündeme Geldi

1989 doğumlu Farioli; 2020 yılının Ağustos ayında Türkiye’ye gelerek Alanyaspor’da yardımcı antrenör olarak çalışmaya başladı. 2021 yılının Mart ayında sürpriz bir kararla Fatih Karagümrük’ün yeni teknik direktörü oldu. Farioli; genç yaşına rağmen etkileyici bir performans gösterdi. 2021 – 2022 sezonunda da Fatih Karagümrük’ü çalıştırmaya devam etti. Lige iyi bir başlangıç yapsa da bilhassa son haftalarda takımının aldığı kötü sonuçlar dolayısıyla koltuğu sallanmaya başladı. Sonuç olarak, Fatih Karagümrük’ün Konyaspor’a 4-1 yenildiği maçın ardından görevine son verildi.

Francesco Farioli; Galatasaray’ın Antalyaspor’u 2-0 yendiği maçı tribünden izledi. Bu gelişme; Farioli’nin Fatih Terim’in yardımcısı olacağı şeklinde yorumlandı. Ancak, genç teknik adam; geçtiğimiz günlerde Alanyaspor ile anlaştı.

Domenec Torrent Galatasaray’a Gelir Mi?

Farioli hamlesinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından farklı arayışlara giren Galatasaray yönetimi; Domenec Torrent isminde karar kıldı. Yönetim kurulu üyesi Işıtan Gün’ün Pep Guardiola’nın yardımcısı Domenec Torrent ile görüştüğü ortaya çıktı. Ancak, bu görüşme farklı yorumlandı. Torrent’in Fatih Terim’in yardımcısı değil de onun yerine geçebilecek bir aday olduğuna dair yorumlar yapıldı.

Işıtan Gün; geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda hem Burak Elmas’ın hem de yönetim kurulunun Fatih Terim ile devam etmek istediğini belirtti. Deneyimli teknik adamı gönderme gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi. Bu noktada, bilhassa sosyal medyada Domenec Torrent’in kim olduğuna dair bilgiler paylaşılmaya başlandı.

Domenec Torrent; 14 Temmuz 1962 tarihinde dünyaya gelmiştir. İspanyol teknik adam; UEFA Pro-Lisansına sahiptir. Bunun yanı sıra, 4-2-3-1 dizilişini benimser. 2008 ila 2012 yılları arasında Barcelona’da Pep Guardiola’nın yardımcısı olarak çalışmıştır. Ardından, Guardiola’nın 2013 – 2016 yılları arasında Alman devi Bayern Münih’i çalıştırdığı dönemde de ekibinde yer alma başarısını göstermiştir. 2016 – 2018 yılları arasında Manchester City’de yardımcı antrenör olarak çalışan Torrent; o tarihten sonra New York City ve Flamengo gibi takımlarda birinci adam olmayı tercih etmiştir.