Fatih Terim, Sacha Boey İle İlgili Kararını Verdi

Fatih Terim, Sacha Boey İle İlgili Kararını Verdi

17 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Uefa Avrupa Ligi 2.maçında Marsilya karşısında sakatlanarak oyundan çıkan 20 yaşındaki Fransız sağ bek Sacha Boey, Çaykur Rizespor maçında tedbir amaçlı forma giymemişti. Rizespor maçından sonra takımla antrenmanlara başlayan Genç oyuncu, Süper Ligin 9.haftadında Konyaspor karşısında oynayıp oynamayacağı merak konusu olmuştu.

Teknik direktör Fatih Terim, Konyaspor maçında Fransız Sağ bekin yerine Yedlin’e görev vereceği ve genç oyuncuyu 10.haftada oynanacak olan Beşiktaş derbisinde sahaya süreceği öğrenildi.

Fransız Oyuncu, Tedbir Amaçlı Oynatılmadı

Sezona birçok genç ve potansiyelli oyuncuyu kadrosuna katarak başlayan Galatasaray, geçtiğimiz haftalarda yeni kurulan bu kadronun sancılarını çekerken ligde puan kayıpları yaşadı. Takıma yeni katılan genç oyuncular adaptasyon sürecini yavaş yavaş atlatarak ritim bulmaya başlarken Sacha Boey’in bu sezon ikinci kez sakatlanışı teknik heyeti endişelendiriyor.

Eylül ayındaki milli arada arka adalesinden sakatlanan ve takımdan 2-3 hafta uzak kalan Fransız Sağ Bek, takımını önemli maçlarda yalnız bırakmıştı. Uefa Avrupa Ligi 2.maçında zorlu Marsilya deplasmanıyla tekrar sahalara dönen 21 yaşındaki futbolcu, ikinci yarıda sekerek oyundan çıkmıştı. Uzun zaman sonra sakatlıktan dönen genç oyuncunun Marsilya gibi temposu yüksek olan bir maçta oynatılması eleştiri topladı.

Marsilya maçından sonra teknik direktör Fatih Terim, oyuncuyu tedbir amaçlı çıkardığını problemin büyük olmadığını söyleyerek taraftarın yüreğine su serpti.

Terim, Boey’i Beşiktaş Maçına Saklıyor

Marsilya maçından sonra ligde Çaykur Rizespor deplasmanına çıkan Sarı kırmızılar, Sacha Boey’den faydalanamamış ve yedek oyuncu yedin kötü performansıyla taraftarından eleştiri toplamıştı. Yüksek tempoda geçen maçın ardından Fatih terim, Fransız sağ beki tedbir amaçlı oynatmadığını söyleyerek Milli arayı işaret etti.  

Milli arayla birlikte genç oyuncunun iyileşme sürecini tamamlaması ve maç kondisyonu kazanması planlanırken Fatih Terim’in 9.haftada oynanacak olan zorlu Konyaspor maçı öncesi Fransız sağ bek ile ilgili aldığı karar şaşırttı. Tecrübeli çalıştırıcının Konyaspor maçına sağ bekte, 21 yaşındaki oyuncu yerine Yedlin ile başlayacağı öğrenildi.

Fransız futbolcuyu Konyaspor’a karşı riske atmak istemeyen Tecrübeli teknik adam, Fransız futbolcuyu ligin 10. Haftadaki Beşiktaş derbisine saklamak istiyor. Başarılı çalıştırıcı, Kasım Ayı’nın sonuna kadar yoğun maç trafiğine girecek olan takımı için doğru bir rotasyon planı kurmak istiyor.

Sağ bekte Fransız genç oyuncunun yokluğunu hisseden Sarı kırmızılı ekip, sağ tarafta Yedlin’den  istenen  hücum katkısını alamamıştı.

Bu yüzden Başarılı teknik adam, Fransız futbolcuyu ekonomik kullanarak oyuncunun iyileşme sürecini tamamen atlatmasını istiyor. Tecrübeli teknik adam, Sağ bekte Yedlin’in gerekli hücum katkısını yapamaması ve savunmada arkasına sık sık adam kaçırması sebebiyle Amerikalı oyuncunun performansından memnun değil.

Yaz transfer döneminde yaptığı transferlerin çoğuna ilk 11’e monte eden Terim, yedek kulübesindeki oyuncuların farklı profillerde olması sebebiyle oynatmak istediği futbol anlayışını tam anlamıyla sahaya yansıtamıyor.

Bu sebeple Sacha Boey’den yüzde yüzlük verim alan Tecrübeli teknik adam, oyuncunun sakatlık raporunu yakından takip edecek.