Fatih Terim İsmail Çokçalış’ı İstiyor

Yılbaşı’nda talihsiz bir kaza geçiren ve kaza sonrasında sakatlana ve sahalardan bir süre uzak kalacağı belirtilen Omar Elabdellaoui’nin yerine Fatih Terim İsmail Çokçalış’i istiyor. Sarı kırmızılı ekibin teknik direktörü Fatih Terim Omar Elabdellaoui’nin kazası sonrasında yeni bir sağ bek arayışı içerisine girdi. Fatih Terim’in istediği yeni sağ bek ise İsamil Çokçalış. Galatasaray yönetiminin de İsmail Çokçalış transferi için Bursaspor ile temasa geçtiği ancak tarafların ilk görüşmede orta yolu bulamadığı biliniyor.

Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim, Norveçli oyuncu Omar Elabdelaui’nin yaşadığı kaza sonrasında takım için yeni bir sağ bek takviyesi istedi. Tecrübeli teknik adam sağ bek pozisyonu için istediği isimlerin yer aldığı bir listeyi yönetime sundu.

Fatih Terim Genç Sağ Bek İstiyor

Sarı kırmızılı ekip sağ bek transferinde Bursaspor’un 20 yaşındaki futbolcusu İsmail Çokçalış’ı istiyor. Çıkan haberlere göre deneyimli çalıştırıcı Fatih Terim, genç yıldız adayı için sarı kırmızılı ekibin yönetimine rapor sundu.

Galatasaray yönetiminin de İsmail Çokçalış transferi için Bursaspor ile temasa geçtiği ancak tarafların ilk görüşmede orta yolu bulamadığı biliniyor. Bursaspor’un Süper Lig’e yükselme hedefi nedeni ile devre arasına İsmail’i bırakma istemediği öğrenildi. Sarı kırmızılı ekip ise Bursaspor’u ikna etmek için temaslarını sıklaştırdığı biliniyor. Ümit Milli Takım forması da giyen 20 yaşındaki genç yıldız İsmail Çokçalış’ın piyasa değeri 475 bin Euro olarak tahmin ediliyor.

İsmail Çok Çalış Kimdir?

21 Haziran 2000 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen İsmail Çokçalış, kariyerine 2015 yılında memleketi Bursa’nın takımı olan Bursaspor altyapısında başladı. Uzun süre Bursaspor’da forma giyen genç yıldız, 2019 Ocak ayında Karacabey Belediye takımına kiralandı. İsmail Çokçalış geçtiğimiz sezonun başında Bursaspor A Takımına yükseldi ve tıpkı kariyerine başladığı gibi profesyonel futbol kariyerine de Bursaspor’da başladı. 

Bu sezon ise Bursaspor forması ile birlikte 17 maça çıkan genç sağ bek, 1 gol, 1 de asist elde etti. İsmail Çokçalış, Türkiye’nin genç yaş milli takımında da forma giyiyor. Türkiye liginin dört büyükleri arasında yer alan ve Süper Lig takımı olan Galatasaray’ın talip olduğu yıldız futbolcunun hali hazırda bulunduğu kulüp Bursaspor kendisini pek bırakacak gibi durmuyor.