FATİH HOCA’NIN HAKEM İSYANI

Arda’ya çalınan penaltı ve savunmaların durduramadığı Mohamed’e çıkan kırmızı kart büyük yankı uyandırdı. Fatih Terim, “Tuzağa düşürüldük” diyerek bu şekilde bir operasyona uğrayacaklarını beklediklerini ortaya koydu. Nitekim, Terim’in bu tahmini doğru çıktı.

Ankaragücü karşısında top Arda Turan’ın vücuduna çarpıp eline gelmesine ve pozisyonda penaltı olmamasına rağmen yargıcı Halil Umut Meler asla tereddütsüz düdüğü çaldı. Bu yetmezmiş benzer biçimde sarı-kırmızılı ekibin en formda adı Mohamed dirsek attığı nedeni öne sürülerek kırmızı kartla oyundan ihraç edildi. Bu iki pozisyonda VAR oturan Cüneyt Çakır ise sessizliğe gömülmeyi tercih etti.

SORUN VAR’DAKİ HAKEMLER

Ligde 8’de 8 icra eden ve şampiyonluk yolunda güvenli adımlarla ilerleyen Galatasaray yargıcı kurbanı olduğu maçta Ankaragücü’ne 2-1 yenildi. Aslında çarşamba akşamı oynanan maç öncesi Galatasaray’ın korkmuş olduğu başına geldi.

Teknik direktör Fatih Terim, Alanyaspor’a 3-2 yenilip Ziraat Türkiye Kupası’ndan elendikleri maçtan sonrasında Başkan Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak’la yapmış olduğu toplantıda Asıl korkusunun maçı yöneten değil, VAR’daki hakemler bulunduğunu belirtmişti. Nitekim, Terim’in bu tahmini doğru çıktı.

Ankaragücü karşısında top Arda Turan’ın vücuduna çarpıp eline gelmesine ve pozisyonda penaltı olmamasına rağmen yargıcı Halil Umut Meler asla tereddütsüz düdüğü çaldı.

Bu yetmezmiş benzer biçimde sarı-kırmızılı ekibin en formda adı Mohamed dirsek attığı nedeni öne sürülerek kırmızı kartla oyundan ihraç edildi. Bu iki pozisyonda VAR oturan Cüneyt Çakır ise sessizliğe gömülmeyi tercih etti. Halbuki Çakır, Dünya Kupası’nda Arjantin-Nijerya maçında topun vücudundan eline gelmesi sebebiyle Rojo’ya çaldırmış olduğu penaltıyı iptal etmişti.

SERDAR TATLI’YA SERT TEPKİ

Fatih Terim maçın peşinden geçen sene Vida’nın vücudundan sekip ekine çarpan topu Cüneyt Çakır’ın Anlatımından sonrasında kendisinden özür dileyecek noktaya geldiklerini sadece bu maçtaki pozisyonda da topun aynı yerden geldiğini söyledi. Öte taraftan Trabzon-Fenerbahçe maçı son dakikalarında Trabzonspor’un penaltısını vermeyen Çakır’ın Ankaragücü-Galatasaray maçına VAR hakemi olarak atanması da büyük tenkit toplamıştı.

Galatasaray şimdi MHK Başkanı Serdar Tatlı’nın istifasını istiyor. Arda’ya çalınan penaltı ve savunmaların durduramadığı Mohamed’in kırmızı kart ile oyun dışı kalmasıyla tüm gözler VAR hakemine çevrilmişti. Fatih Terim, “Tuzağa düşürüldük” diyerek bu şekilde bir operasyona uğrayacaklarını beklediklerini ortaya koydu.