En İyi Savunma İstatistiklerinin Sahibi: Christian Luyindama

En İyi Savunma İstatistiklerinin Sahibi: Christian Luyindama

2 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel
En İyi Savunma İstatistiklerinin Sahibi: Christian Luyindama

Christian Luyindama, ligdeki en iyi savunma istatistiklerine sahip olacak şekilde yeşil sahada başarılı. Sarı Kırmızılı yetenekli futbolcu, rakip takıma topu kaptırsa dahi kısa süre içerisinde oyuncuyu yakalayarak topu kolaylıkla geri alabiliyor.

Kısa mesafe deparında fazlası ile yetenekli olan 27 yaşındaki stoper futbolcusunun teke tekteki mücadelelerde sergilediği performans, Aslan taraftarları tarafından da övgülere nail oluyor.

En İyi Savunma İstatistiklerinin Sahibi: Christian Luyindama

Golleri Önlemede Başarılı

Christian Luyindama, stoper mevkiinde olması ile birlikte top hakimiyeti ve kafa topu performansı ile ön plana çıkıyor. Şimdiye dek Belçika Lig’inde total 85 kez fileleri havalandırdı ve Bundesliga’da ise 65 meşin yuvarlağı kale ile buluşturdu. Sarı Kırmızılı Galatasaray ekibinin teknik direktörü Fatih Terim de yaptığı açıklamalarda yeşil sahadaki performanslarının en zayıf yönünün rakip ekibin hızlı oynaması olduğunu belirtti.

Kongolu başarılı sporcu, hızlı oynama konusunda son derece başarılı. Bu nedenle ilk 11’de yer aldığı müsabakalara bakıldığında Cimbom’un daha az gol yediği ve çoğunlukla galibiyet elde ettiği görülebilir. Yaklaşık 90 kilo ağırlığında olan Christian Luyindama, 1.91 metrelik boyu ile attığı kafa toplarının ardından yuvarlansa dahi kısa sürede ayağa kalkıp kısa mesafede hızlı deparlar atabiliyor.

Bu nedenle 27 yaşındaki santrafor oyuncusunun vücut koordinasyonunun çok iyi olduğu da söylenebilir.

En İyi Savunma İstatistiklerinin Sahibi: Christian Luyindama

Christian Luyindama Kimdir?

Christian Luyindama Nekadio, Sarı Kırmızılı ekibin ön plana çıkan oyuncularından biri. Dinamik ve hızlı oyunu ile Aslan taraftarları da oyuncuyu tebrik ediyor. Kongo DC uyruklu Christian Luyindama, 8 Ocak 1994 doğumlu. 1,91 metre boyundaki başarılı sporcu, stoper mevkiinde oynuyor. 27 yaşındaki genç yeteneğin güncel piyasa değeri ise yaklaşık olarak 5 milyon 50 bin Euro. Christian Luyindama, 29 Temmuz 2019 tarihinden beri Sarı Kırmızı forma giyiyor.

Deneyimli oyuncunun Galatasaray ile olan sözleşmesi ise 30 Haziran 2022’de sona erecek.  Christian Luyindama şimdiye dek Standard Liege, TP Mazembe, Sanga Balende ve DC Motema Pembe kadrolarında da yer aldı. Aslan ekibi, 27 yaşındaki santraforu Standard Liege’den 7 milyon 50 bin Euro karşılığında transfer etti.