Devre Arası Transfer Döneminde Galatasaray

6 Ocak’ta başlayan devre arası transfer sürecini iyi değerlendiren takımlardan biri de Galatasaray. Aslanlar devre arasına ekibe katmak istedikleri oyuncuların listesini çok önceden çıkarmış ve ön görüşmeleri sağlamıştı.

6 Ocak tarihinde resmi olarak transfer sürecinin başlaması ile birlikte resmi ve ciddi adımlar atılmaya başlandı. Zirve yarışında kimi zaman liderlik koltuğuna oturan kimi zaman 3.lüğe düşen sarı kırmızılı ekip liderlik koltuğuna tekrarda oturabilmek için kadrosunu güçlendirmek istiyor.

Henry Onyekuru Transferinde Son Nokta

Galatasaray’ın ekibine katmak istediği isimlerden biri Henry Onyekuru. Son aşamalara gelinen Onyekuru transferinde imza aşamasına gelindi. Ailesi ile birlikte 7 bavul ile birlikte gelen Onyekuru ilk önce ailesini ve bavulları İstanbul’a bıraktı ve Fransa’ya gitti. Takımı ile son aşamaları tamamlayan Onyekuru gelecek dönemde sarı kırmızılı ekipte oynayacak gibi duruyor.

Galatasaray’da gündemde ilk sırada yer alan isimlerden biri Onyekuru. Sarı kırmızılı ekibin teknik direktörü Fatih Terim’in Gençlerbirliği maçı sonrasında açıkladığı oyuncular üstünde çalışmalar devam ediyor. Şu anda ise transferi en yakın görünen isim Henry Onyekuru.

Sarı kırmızılı ekipte daha önce kiralık olarak görev yapan Henry Onyekuru bir kez daha kiralamaya yakın görünüyor. 23 yaşındaki futbolcu ile anlaşma sağlayan sarı kırmızılı ekip futbolcunun daha önceki ekibi olan Monaco kulübü ile son detayları hallediyor. Henry Onyekuru’nun sezon sonunda satın alma opsiyonu ile birlikte ligin ikinci yarısında sarı kırmızılı formayı giyeceği açıklandı.

İrfan Can Kahveci ve Edin Visca Transferi

Sarı kırmızılı ekibin gündeminde olan diğer iki isim is İrfan Can Kahveci ve Edin Visca. İki futbolcunun da Medipol Başakşehir ile sözleşmeleri devam diyor. Oyuncuların bonservis bedelleri nedeni ile yönetim bekleme de.

Finansal Fair Play kriterleri nedeni ile oyuncu satışı sonrası transfer yapabilen Galatasaray, öncelikle Bonservis geliri elde etmeyi istiyor.

Kulübün kasasına para giriş olduktan sonra iki oyuncu için İrfan Can ve Visca için Medipol Başakşehir ile anlaşma için masaya oturmayı bekliyor.

Öte yandan ise Mustafa Muhammed transferinde oyuncu ile ilgilenen tek takım Galatasaray değil. Zamalek forması giyen Mısırlı golcüyü Fransız ekibi olan Saint Etienne de kadrosunda istiyor.