DEPLASMAN KRALI TRABZONSPOR

DEPLASMAN KRALI TRABZONSPOR

6 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor geçtiğimiz 37 yılda sahibi oldu fazla namağlup serisini yakaladı. Bordo mavili ekip Trabzonspor’un sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Kadıköy’de yenilmesinin ardından içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla sonra oynadığı karşılaşmalarda deplasman mağlubiyeti görmedi. 1983-1984 yılında yaşamış olduğu 14 karşılaşmalık deplasman galibiyeti serisi sonrası bordo-mavili ekip Trabzonspor içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle deplasmanda oynadığı 8 karşılaşmada da Kalesi’nde gol görmedi.

ŞAMPİYONLUK SENESİNİ HATIRLATTI

İçerisinde bulunduğumuz sezona kötü bir başlangıç yapmasının ardından teknik direktörlük koltuğuna tecrübeli isim Abdullah Avcı’nın gelmesiyle harika bir performans göstermeye başlayan ve adeta sıçrama yakalayan Bordo Mavi Karadeniz temsilcisi Trabzonspor deplasmanda yalnızca Fenerbahçe yenilirken bu karşılaşmadan sonra çıkmış oldu 13 karşılaşmada hiç mağlup olmadı.

Bu karşılaşmalarda toplam 8 galibiyet elde ederken 5 karşılaşmadan da berabere ayrıldı. Abdullah Hacı ve Trabzonsporlu oyuncular göstermiş olduğu performans nedeniyle kulüp tarihine geçtiler. Son 37 yılda gösterdiği En iyi performans yakalayan bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor şampiyon bitirmiş olduğu 1983-1984 sezonunda 14 karşılaşmadık deplasman namağlup serisi yakalamıştı.

PERFORMANS İSTATİSTİKLERİ

 Bordo Mavi Karadeniz temsilcisi Trabzonspor 32 hafta sonrasında göstermiş olduğu performans ile toplamda 56 puan elde ederek ligin 4 sırasında kendine yer buldu. Bordo mavili Karadeniz temsilcisi bu 56 puanın 31’i mi deplasmanda kazanırken 25 puanı ise evinde almayı başardı. Deplasmanda oynamış olduğu 1016 karşılaşmadan 8 galibiyet alan bordo-mavililer 7 defa rakibi ile berabere kalırken Yalnızca bir defa yenilgi yüzü gördü.

Bordo Mavi Karadeniz temsilcisi deplasman karşılaşmalarında önceki teknik direktörün de kalesinde yalnızca 1 maçta gol görmemişken Abdullah Avcı’nın göreve gelmesinden sonra 7 karşılaşmada kalesini Göle kapatmayı başardı. Rakip fileleri tam 22 defa havalandırma başarısı gösteren bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor Kalesi’nde görmüş olduğu 20 gole engel olamadı.

Deplasmanda oynamış olduğu karşılaşmalarda 17 kez rakip fileleri havalandırırken kalesinde gördüğü 10 gole mani olamadı. 1983-1984 yılında yaşamış olduğu 14 karşılaşmalık deplasman galibiyeti serisi sonrası bordo-mavili ekip Trabzonspor içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle deplasmanda oynadığı 8 karşılaşmada da Kalesi’nde gol görmedi.