CİMBOM’DA BELHANDA SORUNU

CİMBOM’DA BELHANDA SORUNU

10 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig kapsamında yapılmış olan 29. hafta mücadelesinde ligin 2. devresine bomba gibi giren sarı kırmızılı ekip Galatasaray, sahasında Sivasspor ile 2-2 berabere kaldı ve Süper Lig’in liderliğini ezeli rakibi Beşiktaş’a kaptırmış oldu. Karşılaşmanın arkasından yönetimi eleştiren açıklamalarda bulunan Younes Belhanda, sarı kırmızılı takımdaki geleceğini düşünerek geri adım attı. Ayrıca, star oyuncunun bu açıklamalarının nedeni de ortaya çıktı.

Faslı 10 numara dün de toplumsal medya hesabına, Başkan, Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu ile alakalı konuşmadığını belirten futbolcu, Sahaya daha fazlaca bakım yapılması gerekliliğiyle alakalı stadyumdan görevli insanlara yönelik konuştunu belirtti.

AÇIKLAMALARI YANKI UYANDIRMIŞTI

Galatasaray’da 2-2 sonlanmış olan Sivasspor maçından sonrasında yayıncı kuruluşa konuşan Younes Belhanda‘nın lafları gündeme oturmuştu. Belhanda, “Twitter’da, Instagram’da kendilerine bakmak, basında ne oluyor araştırmak yerine zemin konusunu çözmeliler” diyerek yönetimi hedef almış sadece bu lafları kulüp tercümanı tarafınca çevrilmemişti.

Faslı 10 numara dün de toplumsal medya hesabına, Başkan, Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu ile alakalı konuşmadığını belirten futbolcu, Sahaya daha fazlaca bakım yapılması gerekliliğiyle alakalı stadyumdan görevli insanlara yönelik konuştunu belirtti. Takım arkadaşlarına, sarı kırmızılı ekip Galatasaray kulübünün kendisine destek olmadığından dert yanan 31 yaşındaki oyuncu, G.Saray’daki geleceğini düşünerek geri adım attı.

SÖZLEŞME KONUSU GÜNDEMDE

3 milyon 350 bin Euro tutara haiz Belhanda, daha ilkin yeni kontrat için 2 milyon 350 bin Euro istek etmişti. Sabah’ın haberine göre; Yıldız futbolcu, menajeri vesilesiyle 2 milyon Euro’ya imza atmaya hazır bulunduğunu söyledi. Kulüp ise 1.5 milyon Euro’dan yukarı çıkmadı ve taraflar içinde 500 bin Euro’sevinç ayrım kaldı. Haftalardır ortalıkta görünmeyen Belhanda, Sivasspor maçında sahada da kayıptı. Evet zemin harika değil fakat bundan daha fena zeminlerde de Galatasaray maç kazanmıştır.

Younes Belhanda ilkin kendi performansına bakacak. Dünyanın hiç bir yerinde bir futbolcu, yönetimini medya önünde eleştiremez. Eleştirebilen de sadece Messi olur. O da yönetimi çekilme ettirir. Younes Belhanda‘nın üslubu da kötüydü. Yönetim bizlere muntazam bir zemin vermeli demek başka şey, İnstagram’da, Twitter’da dolanacaklarına zemini düzeltsinler demek başka şey. Ceza mevzusuna gelince; bunu ilkin teknik kadro değerlendirir. Kontratı uzatılmadığı için bir kulübe ait olma duygusunu yitiren Belhanda’nın, kalan haftalarda Galatasaray’a bir şeyler verebilmesi fazlaca zor.