Cimbom Babel ve Feghouli İçin Planını Hazırladı : Falcao Formülü

Cimbom Babel ve Feghouli İçin Planını Hazırladı : Falcao Formülü

29 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dakika transfer haberi Aslan ekibinden geldi. Galatasaray, bir yandan UEFA Avrupa Ligi’nde gruptan çıkmaya çalışırken bir yandan da Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda şampiyonluk mücadelesi veriyor. Sarı Kırmızılı yöneticiler Ryan Babel ve Sofiane Feghouli’nin transferi için karar verdi. Radamel Falcao’ya uygulanan formül yıldız isimler için de uygulanacak. İşte Galatasaray’ın yoğun transfer gündemine dair merak edilen ayrıntılar…

Cimbom, yeni bir transfer haberi ile gündeme geldi. Maliyeti yüksek olduğu gerekesi ile Ryan Babel ve Sofiane Fegouli’nin takımdan gönderilmesine karar verilmişti. Henüz bir gelişme yaşanmayan transferde Rademel Falcao’ya uygulanan yöntemin kullanılmasına karar verildi.

Galatasaray Gençlik Aşısına Devam Ediyor

Galatasaray yöneticileri, teknik direktör Fatih Terim ile birlikte takıma gençlik aşısı yapmaya devam ediyor. Bu nedenle yaşı ilerleyen futbolcular ile vedalaşırken genç yetenekler kadroya dahil ediliyor. Cimbom, ocak ayındaki transfer dönemi için de kararını verdi. Maliyetlerinin yüksek olması nedeni ile Sarı Kırmızılı takımın ekonomisini zorlayan oyunculardan Ryan Babel ve Sofiane Feghouli ile yollar ayrılacak.

Alınan duyumlara göre Sofiane Feghouli senelik olarak 3 milyon 850 bin Euro maaş alıyor, bununla birlikte Ryan Babel’in aldığı yıllık ücret ise bonuslar haricinde garanti olarak 2,5 milyon Euro. Sarı Kırmızılı kurmaylar, Babel’in bonservisini bedelsiz olarak verebileceklerini ancak deneyimli sporcunun yarım sezonluk maaşında indirim yapması gerektiğini ifade ettiler.

Falcao Taktiğinin Uygulanması Planlanıyor

Aslan’ın teknik yönetimi, Radamel Falcao’ya uyguladıkları taktiği iki yıldız isimde de uygulamak istiyor. Kolombiyalı golcü ile sözleşme feshine gidilmişti, bu sayede başarılı sporcu alacağı ücretin yüzde 40’ından vazgeçti ve 3 milyon Euro alarak Galatasaray’ın kadrosundan ayrıldı.

Teknik direktör Fatih Terim de Sofiane Feghouli ile Ryan Babel ile yolların ayrılmasına onay verdi. Falcao’ya yapıldığı gibi iki futbolcunun mukavelelerinin anlaşma neticesinde feshedilmesi planlanıyor.

Feghouli, şimdiye dek Cimbom’da 5 sezon geçirdi. Bu dönem boyunca toplam 144 maçta Sarı Kırmızılı forma giyen yıldız isim 31 kez fileleri sarstı. Ryan Babel ise 74 müsabakada yer aldı ve 13 gol attı.