Cim Bom Galatasaray’da Yasaklar Kalktı

Transfer yasağı kaldırılınca Galatasaray’da transfer çalışmaları hareketlendi. Sarı Kırmızılılar rotasını İskandinav oyunculara çevirdi. Kalabalık oyuncu listesi ile yönler Avrupa’ya çevrildi.

Galatasaray’dan İskandinav Atağı

Sarı kırmızılı takımda yasaklar bitince transfer atakları resmen başlamış oldu. Gelecek sezondaki Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi için mutlak galibiyeti hedefleyen takım, kadrosunu güçlü kurmak istiyor. Kulüp bu yüzden rotasını İsveçli Augustinsson ve Danimarkalı Larsen’e çevirdi.

Galatasaray özellikle beklere mutlaka takviye yapmak istiyor. Bu doğrultuda çalışmaların yürütüldüğü takımda rota yine yabancı oyunculara çevrildi.

İspanyol sol bek Alex Moreno ile iletişime geçen Aslanlar, oyuncuyla prensipte anlaşma sağladı. Real Betis’le de opsiyon maddesi üzerinde uzlaşılmaya çalışılıyor. Öte yandan bonservisi elinde olan Hollandalı Van Aanholt’la görüşmeler devam ediyor.

Galatasaray’ın yeni rotası Almanya oldu. Werder Bremen’de forma giyen 27 yaşındaki sol bek Ludwig Augustinsson için piyasa araştırması yapılıyor. Galatasaray yönetimi sol beki bonservisi ile birlikte almak istiyor. Sarı kırmızılı takım, Augustinsson’u 3-4 milyon Euro gibi bir ücret karşılığında transfer etmeyi düşünüyor. Ancak bu süreçte Moreno ve Aanholt’la da sıcak temasta olunacağı belirtiliyor.

İtalya İle Görüşmeler Başladı

Mutlak galibiyet için kadro çalışmaları devam ediyor. 2020-2021 sezonunu ikinci sırada tamamlayan Cim Bom gelecek sezona da iddialı girmeyi planlıyor. Bu doğrultuda yürütülenn transfer çalışmalarına bir yenisi daha eklendi.

Sağ bek için daha radikal bir ismi tercih eden Cim Bom, İtalya ile görüşmelere başladı. Teknik direktör Fatih Terim, geçen sezon devre arasında Newcastle’dan transfer edilen fakat beklentileri bir türlü karşılamayan Yedlin’in satılmasını istiyor. Onun yerine Danimarkalı oyuncu Jens Stryger Larsen’i işaret ettiği söyleniyor.

30 yaşındaki sağ bekin bonservisi Udinese’de bulunuyor. tıpkı Augustinsson’a düşünülen 3-4 milyon Euro gibi bir teklif Larsen için de düşünülüyor. Galatasaray yönetimi ve İtalyan ekip şu sıralar İtalya’da görüşme halindeler.

Sarı kırmızılı takım ayrıca transfer listesinde yer alan İsmail Çokçalış için temaslarına devam ediyor. 21 yaşındaki genç yetenek için takımının 2-3 milyon Euro gibi bir ücret beklentisi var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir