Caner Kadro Dışı Kaldı

Caner Kadro Dışı Kaldı

4 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’de gerginlikler Göztepe maçı ile başladı. Göztepe, Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası derken Fenerbahçe’de bulunan gerginliklerin ardı arkası kesilmedi. Takımın teknik direktörü ile birlikte takımda yer alan Caner Erkin ve Ozan Tufan topun ağzındaydı.

Son dönemlerde teknik adamın belirlediği stratejiler iyi sonuç vermezken Ozan Tufan ve Caner Erkin’in de performansından memnun olmayan Fenerbahçe kulüp yetkilileri özellikle Trabzonspor maçı öncesinde gerekli uyarılar yapılmıştı. Trabzonspor maçında stratejisi beğenilen ve takıma galibiyet getiren Erol Bulut yerini sağlama alırken oyuncular aynı performansı gösteremedi.

Ozan Tufan Son Anda Kurtuldu

Caner Erkin ile ilgili karar verme süreci Göztepe maçı ile birlikte başlamıştı. Teknik direktör Erol Bulut’un aldığı kararı kulüp başkanı Ali Koç onayladı ve kararı takımın sportif direktörü Emre Belözoğlu açıkladı. Caner Erkin kurtulamazken Ozan Tufan’ı kurtaran ise sezon sonu planı oldu.

Fanatik gazetesinde çıkan haberlere göre Caner Erkin, Fenerbahçe’nin Göztepe’ye yenildiği maçın son anlarında oyundan çıktığı sırada, kulübeye el kol hareketleri ile tepki göstermişti. Genç teknik adam Erol Bulut, geçmişte de benzer hareketlerde bulunan tecrübeli oyuncuyu kadro dışı bırakma isteğini sportif direktör Emre Belözoğlu’na iletti. Ali Koç’da detayları Çarşamba günü Samandıra’da öğrendi ve onay verdi. Emre Belözoğlu ise son kararı bunu yapmak zorundaydık diyerek Caner Erkin’e iletti.

Yönetim Erol Bulut’un Arkasında

Ozan Tufan ise topun ağzında olan isimlerden biri. Ancak bu yaz Avrupa’ya satılması planladığı için, değer kaybetmemesi amacı ile sadece kulübeye çekildi. Trabzonspor maçının kazanılması ile radikal bir karar ile 7-8 kişilik oyuncu listesine para cezası verileceği açıklandı.

Sarı kırmızılı takımın yönetimi, Trabzon galibiyeti sonrası takımın teknik direktörü Erol Bulut’un arkasında durduğunu göstermek ve oyunculara gözdağı vermek için Caner Erkin’i kadro dışı tutmaya devam edeceğini açıkladı.

Ancak takım içerisindeki pozitif havanın bozulmaması ve kamuoyunun süreci daha fazla kurcalamaması için Caner Erkin’in olayında kadro dışı ifadesini kullanmak yerine daha yumuşak bir geçiş yapıldı dendiği öğrenildi. Takım kendisini kısa süre içerisinde toparlayarak ligde yükselmek ve sezon sonunda şampiyonluk almak istiyor. Teknik direktör Erol Bulut ve oyuncular bunun için ellerinden geleni yapıyor.