Buz Gibi Sivasspor – Fenerbahçe Maçı

Süper Lig’in 20. Haftasında Sivasspor evinde Fenerbahçe’yi ağırladı. Karşılaşma -9 derece soğuk havada oynanırken Fenerbahçeli futbolcular soğuk havada oynarken zorlandı. Hem soğuk hava hem de sahasının kötü bir halde olması oyuncuları zorlasa da karşılaşma 1-1 berabere sona erdi. Sarı lacivertli takım yenilmezlik serisini devam ettirmeyi başardı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında her iki takımda net pozisyonlar bulamadı. İkinci yarıda ne Fenerbahçe’den ne de Sivasspor’dan gol gelmedi. Karşılaşmanın golleri ilk yarıda atıldı. Karşılaşmada golleri 18. Dakikada Yatabare ve 45+1’de Valencia attı. Karşılaşmanın 8. Dakikasında Tisserand sakatlandı ve oyundan çıkmak zorunda kaldı. Tisserand’ın yerine oyuna Lemos dahil oldu.

Fenerbahçe, Sivasspor Maçı Berabere Bitti

Süper Lig’in 20. Haftasında Sivasspor, Fenerbahçe karşılaşması sert zemin ve soğuk hava koşulları nedeni ile oyuncuları zorladı. Karşılaşmanın 8. Dakikasında Fenerbahçe savunmasındaki hatayı değerlendiren Yatabare şık bir gol ile Sivasspor’u öne geçirdi.

45+1’de ise Mert Hakan Yandaş’ın şutunda Appindangoye’nin eline çarpan top nedeni ile hakemi Yaşar Kemal Uğurlu tereddütsüz bir şekilde penaltı verdi. Penaltıyı kullanmak için topun başına Valencia geçti. 2/3 top kaçırma penaltı oranı olan Valencia bir risk aldı ve aldığı riskin hakkını verdi. Karşılaşmaya eşitlik getirdi.

İkinci yarıda iki takım adına da önemli bir pozisyon olmadı ve taraflar gol heyecanı yaşanmadı. 90 dakikada 1-1’lik skorla tamamlandı. Sarı lacivertliler ’de Luiz Gustavo da yine kritik müdahaleler ile ön plana çıktı.

2. dakikada Sivasspor Yatabare ile gole çok yaklaştı. Savunmada Tisserand Altay’a kafa pası vermek isterken topa dokunmadı. Top Yatabare’nin önünde kaldı. Onun şutunu Altay ayaklarıyla kurtardı ve top kornere gitti.

6. Dakikada Fenerbahçe’de Tisserand sakatlandı. Fenerbahçe’de zorunlu değişiklik yaşandı. Tisserand’ın yerine Lemos sahaya girdi. 18. Dakikada Sivasspor Yatabare’nin golü ile 1-0 öne geçti. Karşılaşmanın bitmesine yakın 45+1’de Fenerbahçe kazandığı penaltıyı gole çevirdi ve skorda beraberliği sağladı. İlk yarı 1-1 berabere son buldu.

İkinci Yarıda Heyecan Yoktu

İkinci yarıda ilk 10 dakikada geride kalırken taraflar için önemli bir pozisyon oluşmadı. 65 65’ Thiam yerini Sosa’ya bıraktı. 69′ Sivasspor’da Erdoğan’ın yerine Kayode oyuna girdi.  82’ Mert Hakan yerini Caner’e bıraktı. 84′ Luiz Gustavo Sivasspor’un 3’e 1 geldiği bir hücumda hayati bir müdahale ile takımının belki de gol yemesine engel oldu.