Beşiktaş’tan Thomas Letsch’e Teknik Direktörlük Teklifi

Beşiktaş’tan Thomas Letsch’e Teknik Direktörlük Teklifi

27 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dakika transfer gelişmesi Kara Kartal cephesinde yaşandı. Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda Trabzonspor ile arasındaki farkı bir türlü kapatamayan Beşiktaş, zirve yarışında geride kaldı. Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi ve ekibi, teknik direktör Sergen Yalçın’ın istifasının ardından yeni bir hoca bulmak için harekete geçti.

Beşiktaş’ın Alman çalıştırıcı Thomas Letsch’e ilk teklifi yaptığı alınan duyumlar arasında yerini aldı. İşte Kara Kartal’ın teknik direktörlük gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Thomas Letsch, daha önce Vitesse’nin yanı sıra Austia Wien, Aue, FC Liefering, Red Bull Salzburg YL ve AKA Salzburg U18 ekiplerinin de direktörlüğünü yaptı.

Letsch Vitesse’yi Çalıştırıyor

Thomas Letsch, Hollanda ekiplerinden Vitesse’de 2020 – 2021 sezonundan bu yana teknik direktörlük görevini üstlenmiş durumda. Alman hocanın sözleşmesi 2023 tarihinde sona erecek. Alman disiplininde yetişen deneyimli çalıştırıcı Beşiktaş’ın dikkatinden kaçmadı. Siyah Beyazlı yöneticiler, takımı bir an önce liderlik yarışına döndürecek yetenekli bir isim arıyordu.

Daha önce Estoril’in teknik direktörü Bruno Pinheiro’ya da teklif sunan Kara Kartal, aldığı olumsuz yanıtın ardından Thomas Letsch’i değerlendirmeye aldı. Beşiktaş’ın Futbol AŞ Genel Müdürü Ceyhun Kazancı aracılığı ile 53 yaşındaki hocaya teknik direktörlük teklifi sunduğu öğrenildi. Alınan duyumlara göre Kara Kartal, teknik adamdan gelecek yanıtı dört göz ile bekliyor.

Fenerbahçe de Letsch’i Düşünmüştü

Sarı Lacivertli kurmaylar, teknik direktör Vitor Pereira’nın ayrılığının ardından takıma uyum sağlayacak yeni bir isim araştırmalarına başlamıştı. Fenerbahçe’nin listesindeki isimlerden birinin de Beşiktaş’ın teklif sunduğu Thomas Letsch olduğu öğrenildi. Kara Kartal, elini çabuk tutarak Vitesse’nin hocasını kaçırmayı istemiyor.

Bu nedenle Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi ve ekibi, deneyimli çalıştırıcıya ilk teklifini sundu. Kanarya’nın buna karşılık bir hamle yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Beşiktaş aynı zamanda yerli teknik direktörler için de bir liste oluşturdu. Listede Okan Buruk, Rıza Çalımbay ve Şenol Güneş’in de yer alıyor. Siyah Beyazlı yöneticiler, Thomas Letsch’ten olumlu yanıt almadığı takdirde yeniden hedefini milli çalıştırıcılara çevirebilir.