Beşiktaş’ta Transfer İçin Hareketli Saatler

Posted by

Sezonu en verimli geçiren takım olarak adını tarihe kazıyan Beşiktaş, bu sezon hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda zirveleri oynadı ve her iki kupayı da müzesine götürdü. Bu başarılı dönemden sonra yeni sezon için hazırlıklarına başlayan Beşiktaş’ın bu süreçte transfer dönemine ağırlık verdiği ve hareketli gelişmeler yaşandığı biliniyor.

Birçok koldan transfer süreci yöneten Beşiktaş, ilk hedef olarak sağ bek için geçen sezon Sporting Lizbon’dan kiraladığı Valentin Rosier’i yeniden kiralamak olarak görülüyor. Fakat bu durumun olmaması halinde yönetim hazırlıklı olmak istiyor. Bundan dolayı ise bir gözünü de Almanya’ya çevirmiş olan Siyah-Beyazlılar, Danny da Costa’yı transfer etmek için ter dökmeyi düşünüyorlar.

Rosier Türkiye’de Kalmak İstiyor

Sergen Yalçın döneminde kiralanan ünlü Fransız futbolcu Rosier, Beşiktaş’ın gözdesi konumundaydı. Şampiyon olunan sezon boyunca toplam 37 resmi maçta mücadele veren futbolcu, birçok gol sevincine de imzasını atmıştı. Bir önceki sezonda Sporting’de forma giyen yıldız isim, sezon boyunca 14 maçta mücadele vererek resmen Beşiktaş’ın kanatları altında kendisini göstermişti.

Beşiktaş’ın da aynı fikirde olduğu düşünülüyor ki tekrar edilen isimlerde ilk olarak Rosier’in ismi duyuluyor. Rosier’in de Türkiye’de kalmak istediği de biliniyor. Beşiktaş, bu yolla genç futbolcuyu satın alma opsiyonuyla yeniden kiralamak için Sporting ile masaya oturmanın hesaplarını yapıyor. Bu transfer sürecini en kısa zamanda olumlu bir noktada bitirmek istiyor. Son gelişmelere göre ise Sporting’in Rosier için kapıyı 4 milyon Euro’dan açtığı biliniyor.

Rosier Olmazsa Danny da Costa Var

Beşiktaş Sporting ile masaya oturup anlaşamama halinde ise bir B planı düşünmüş durumda. Bu ihtimal karşısında ise aklındaki isim Danny da Costa… Kiralık olarak başka bir takımda mücadele veren 27 yaşındaki sağ bek Costa, toplamda 23 resmi maçta mücadele verirken 1 asist yapma başarısı da gösterdi. Bonservisi Frankfurt’ta bulunan Alman futbolcunun en son piyasa değeri 16 milyon Euro’ya yükselmişti. 2018-19 sezonunda Avrupa Ligi’nde yarı finalde oynayan ve sezonun en iyi 11’i arasında gösterilen ismi için Kartal ile bir anlaşmaya varma ihtimali ilerleyen günlerde netleşecek.