BEŞİKTAŞ’TA SEZONUN İLK YARISI NASIL GEÇTİ

BEŞİKTAŞ’TA SEZONUN İLK YARISI NASIL GEÇTİ

1 Ocak 2022 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig ‘İn son şampiyonu bu sezonki performansı ile adeta hayal kırıklığı yaratmış durumda ilk yarıyı geride bıraktılar.

Kara kartal süper lig de sezonun ilk yarısını 28 puanla 7. sırada tamamlayan Beşiktaş, bu sezon hem süper lig de hem de şampiyonlar liginde gösterdikleri kötüperformansları sonrasında istedikleri yerden bir hayli uzakta kaldılar.

Kara kartal şampiyonlar liginde puan alamadan grup aşamasını 0 puan ile son sırada tamamlayan takım da süper lig de geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayan takım dan da eser yoktu.

Siyah beyazlı takım da süper lig ve şampiyonlar liginde alınana kötü sonuçlar sonun da iki kez ayrılık için istifasını veren teknik adam Sergen Yalçın ikincisinde başkan Ahmet Nur Çebi’ nin de istifasını kabul etmesi ile yollar ayrılmıştı.

Yaşanan ayrılık sonrasında ise siyah beyazlı takım da geçici olarak takımın başına alt yapıdan ÖnderKaraveli ile yola devam etme kararı almışlardı.

KARA KARTALIN EN İSTİKRARLI OYUNCUSU JOSEF DE SOUZA OLDU

Kara kartal da kadrosunda birçok tecrübeli ve yıldız oyuncular bulunduran takım da süper lig ‘ de sezonun ilk yarısında en dikkat çeken isim 32 yaşındaki tecrübeli orta saha oyuncusu Brezilyalı Josef de Souza oldu. Sezonun ilk yarısında süper lig de 17 maçta 1530 dakika süreyle takımı adına en çok sahada kalan isim oldu. Tecrübeli oyuncuyu takip edenler ise sağ bek Valentin Rosier 1432, Stoper’ de D. Vida 1370, kaleci Ersin Destanoğlu 1350ve Rachid Ghezzal 1346 dakikayla istikrar yakalayan isimler olarak dikkati çekti.

BEŞİKTAŞ’TA GOL PAYLAŞIMI İKİ KİŞİDE BATSHUAYİ VE LARİN

Siyah beyazlı takımda hücumda takımın gol yükünü çeken iki isim var. Kiralık olarak yaz transfer sezonun da kadroya katılan 28 yaşındaki Belçikalı golcü oyuncu Michy Batshuayi ve 26 yaşındaki Kanadalı sol kanat oyuncusu Cyle Larin var.

Kara kartal da iki oyuncu da Michy Batshuayi ve Cyle Larin her iki oyuncu altışar kez rakip fileleri havalandırdı.

Siyah beyazlı takım da bu sezon 14 maçta 356 dakika sahada kalan gen isim Güven Yalçın ise takımı adına 4 gole imza attı.  Orta sahada takımın istikrarlı ismi olan Josef de Souza ise 3 gol kaydetti.

BEŞİKTAŞ‘IN SEZONUN İLK YARISINDA KART TABLOSU

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ ta iki kez kırmızı kart görerek takımını yalnız bırakan oyuncuların başında Valentin Rosier geliyor. Bu sezon iki kez gördüğü kırmızı kart nedeniyle takımını yalnız bıraktı.

Kara kartal da diğer kırmızı kart gören oyuncular ise Necip Uysal ve Salih Uçan da kırmızı kart gören isimler oldular.

En çok sarı kart gören isimler ise Josef, Welinton ile Ghezzal dörder sarı kart görürken, Vida, Larin ve Oğuzhan Özyakup ise üçer sarı kart gördü.