Beşiktaş’ta Sakatlıklardan İyi Haberler Geliyor

Beşiktaş’ta Sakatlıklardan İyi Haberler Geliyor

17 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş, art arda yaşanan sakatlıklar ile kadro sıkıntısı yaşamıştı. Öğrenilene göre Siyah Beyazlı oyunculardan Rachid, Ghezzal, Necip Uysal, Atiba Hutchinson, Miralem Pjanic, Salih Uçan ve Cyle Larin iyileşme dönemlerini tamamladı. 2 haftalık milli ara dönemi, Kara Kartal’a çok iyi geldi. Covid19 nedeni ile karantina altında olan Francisco Montero’dan da iyi haber geldi.

Bununla birlikte N’koudou’nun durumu hala belirsizliğini koruyor. Mehmet Topal ise tedavi sürecini henüz atlatabilmiş değil. Teknik direktör Sergen Yalçın, yeni iyileşen futbolcular konusunda dikkatli davranacak.

Miralem Pjanic’i hemen oynatmayı düşünmeyen deneyimli çalıştırıcı, riskli bir hamle yapmak istemiyor. Beşiktaş’ın hedefi Galatasaray derbisinde kazanan taraf olmak.

Başakşehir Maçı Başarılı Geçmedi

İkinci yarıya başlamadan yapılan oyuncu değişikliklerine de kısmen doğru diye biliriz. Oğuzhan gene bildiğimiz gibi diye biliriz ilk yarıda Beşiktaş ‘ da topla en az buluşan oyuncu oldu. Hücumda etkili pas yok, rakipten top kapma yok, pas arası yok sürekli Oğuzhan ‘ da hep aynı filmi izler olduk.

Beşiktaş maçta ne zaman rakibine ön alanda baskısını uyguladı o zaman oyuna ortak oldular. Zaten kırılgan ve bir arada oynamayan bir geri dörtlü karşısında daha önce yapılması gereken oyun planını geri düştükten sonra yapakta skoru değiştirmeye yetmedi.

Deplasmanda oynadığı bu önemli maçı 3-2 kaybeden Beşiktaş ciddi bir 3 puan kaybı yaşadı. Oyuncuları ile beraber 19 Ekim Salı günü deplasmanda Sporting Lizbon ile karşı karşıya gelecek olan Beşiktaş bu önemli Şampiyonlar Ligi maçı öncesi moral bulamadı.

Hedefi 19 Ekim’de Sporting Lizbon karşısında maç kazanmak ve sonrasında Galatasaray derbisi için daha da moral bulmak. Beşiktaş için liderlik koltuğuna bu kadar yakınken ikinci bir 3 puan kaybetmek çok büyük bir yara olur.

Sergen Yalçın ve öğrencileri en iyi şekilde sahaya çıkıp iki önemli maçlarını kazanmak için moral depolayacaklar. İlki deplasmanda Sporting Lizbon ile ikincisi ise evinde Galatasaray derbisi.

Beşiktaş’ın oyuncu performansları oldukça merak ediliyor. Başarılar Beşiktaş!