Beşiktaş’ta Kaos Transfer Dönemi Devam Ediyor

Beşiktaş’ta Kaos Transfer Dönemi Devam Ediyor

1 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geride bırakıtğımız 2020 – 2021 sezonunu çifte kupa ile kapatan Beşiktaş’ta gelecek sezonun hazırlıkları devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde uzun görüşmelerin ardından teknik direktör Sergen Yalçın ile 1 yıl daha anlaşan siyah beyazlılar, şimdi de kadro planlaması üzerinde mesai harcıyor.

Yine bilindiği üzere Beşiktaş, önümüzdeki sezon Şampiyon Ligi gruplarında doğrudan mücadele edecek. Bu yüzden transferlerde nokta atışı isimleri kadro katmaya çalışan siyah beyazlı ekip, adeta ince eleyip sık dokuyor.

Beşiktaş’ta Lucas Martins ve Alex Teixeira Sesleri

Beşiktaş özellikle teknik direktör Sergen Yalçın’ın yönetime iletmiş olduğu raporlar doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürüyor. Gelen bilgilere göre siyah beyazlıların gündeminde Lucas Martins ve Alex Teixeira gibi iki yıldız isim yer alıyor. Brezilyalı futbolcular için girişimlerini sürdüren Beşiktaş’ta bir diğer Brezilyalı futbolcu Josef de Souza, bu iki futbolcu ile olan bir fotoğrafını paylaştı. Bu paylaşım, özellikle siyah beyazlı taraftarlarda büyük heyecan yarattı. Gelen son bilgilere göre ise Beşiktaş, bu iki isim için sona yaklaştı.

Alex Teixeira ve Lucas Martins’in Kariyerleri

Futbolculuk kariyerine 2008 yılında Vasco Da Gama takımında başlayan Alex Teixeira Santos, burada 2 yıl boyunca 38 maçta oynadı ve 10 gol attı. Daha sonra 2009 – 2010 sezonunda Ukrayna’nın Shakhtar takımına transfer olan Alex Teixeira Santos, 2016 yılına kadar Ukrayna temsilcisinin formasını giydi. Bu süre içerisinde toplamda 209 maçta forma giyen Alex Teixeira Santos, toplamda 74 gole imza attı. Ardından 2016 yılında Çin’in Jiangsu Suning takımına transfer olan Alex Teixeira Santos, burada da toplamda 115 maçta sahaya çıktı ve bu maçlarda toplamda 76 gole imza attı.

Bir diğer futbolcu Lucas Martins ise futbolculuk kariyerine 2009 yılında Gremio P.’de başladı ve burada toplamda 139 maçta sahaya çıkarak 11 gole imza attı. Ardından 2013 – 2014 sezonunda Ukrayna’nın Shakhtar takımına transfer olan Lucas Martins, 47 maçta oynadı ve bu maçlarda 3 gol attı.

Daha sonra İtalya’nın Sampdoria takımına giden Lucas Martins, 38 maçta 4 gollük bir performans ortaya koydu. 2016 – 2017 sezonunda ise Rusya’nın Lokomotif Moskova takımına giden Lucas Martins, 95 maçta sahaya çıktı ve bu maçlarda 12 gol attı. Son olarak Çin’in Beijing Guoan takımına transfer olan Lucas Martins, oynadığı 26 maçta 4 gol attı.