Beşiktaş’ta Dorukhan Toköz Ayrılığı

Beşiktaş’ta Dorukhan Toköz Ayrılığı

24 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş ile sözleşmesini yenileme konusunda olumsuz düşünen Dorukhan Toköz’ün ayrılık hesapları yaptığı öğrenildi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin düşünmesi için Dorukhan Toköz’e verdiği süre sona erdi. Milliyet Gazetesi’nde çıkan haberlere göre, Dorukhan Toköz yönetime olumlu dönüş yapmadı. Olumsuz dönüşü ile birlikte gözden çıkarılmak üzere olan oyuncunun siyah beyazlı takımdaki boşluğunu ise gelecek sezon Kartal Kayra Yılmaz’ın doldurması bekleniliyor.

Sezon sonu gelmeden iç transferde Dorukhan Toköz ile yeniden anlaşmak isteyen ancak uzun süredir devam eden görüşmelere rağmen sözleşme yenileme konusunda somut bir adım atamayan Beşiktaş Yönetimi’nin bu oyuncudan tüm umudu kestiği belli oldu.

Başkan Nur Çebi’den Sert Sözler

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Dorukhan Toköz transferi ile ilgili uzlaşmaya vardıklarını fakat bu uzlaşmanın olumlu yönde gerçekleşmediğini söyledi. Öncesinde oyuncu ile sözleşme uzatma konusunda anlaştıklarını fakat oyuncunun menajerinin araya girmesi sonrasında oyuncunun yurt dışında forma giyme isteğinin ön plana geçtiğini söyledi.

Kendisinin prensiplerinin olduğunu, Beşiktaş’ın önüne kontrat koyduğu ve imza alamadığı oyuncu ile yollarının bir daha kesişmeyeceğini söyledi. Ardından Hulk ve Mandzukic örneklerini verdi. Dorukhan Toköz’ün Fenerbahçe’ye gitmesi durumunda rahatsız olacağını açık açık dile getiren Ahmet Nur Çebi sözlerine bu rahatsızlık nedeni ile oyuncunun bedelini 1 kuruş arttırmayacağını söyleyerek devam etti.

Futbolcunun başka kulüpler ile görüşerek Beşiktaş’taki ücretini arttırma umudu varsa bundan vazgeçmesi gerektiğini bir kez teklifi reddettiğinde sunulan teklifin arttırılmayacağını dile getirdi.

Aynı zamanda Fenerbahçe takımının herhangi bir girişiminin de olmadığını söyledi. Başkan bu işin ay sonuna kadar biteceğini ve Dorukhan’ın başka yerde topunu oynamaya devam edeceğini söyledi.

Beşiktaş’ın Transfer Gündemi

Siyah beyazlı idareciler, Kartal Kayra dışında bazı yetenekli orta saha oyuncularına da geniş transfer listesinde yer verdi. Özellikle yurt dışında forma giyen Türk futbolcular ile ciddi bir biçimde ilgilenen ve aylar önce bazı isimlerle temas kurmuş olan Beşiktaş idarecilerin sadece orta saha için değil takımda eksik görülen farklı bölgeler içinde geniş bir transfer listesi hazırladığı dile getirildi.

İspanyol basını, La Liga kiplerinden biri olan Real Betis’in, Dorukhan Toköz’ü renklerine bağlamaya çalıştığı öğrenildi. AS gazetesinde yer alan haberlerde Dorukhan’ın menajeri Ahmet Bulut ile temasa geçen yeşil beyazlı ekibin, yıllık 1.5 milyon euro’dan 2+2 yıllık sözleşme teklifinde bulunduğu iddia edildi.