BEŞİKTAŞ’A HULK YERİNE CENK GELİYOR

BEŞİKTAŞ’A HULK YERİNE CENK GELİYOR

31 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş’ın transferini gerçekleştirmek için uzun zamandır çaba sarf ettiği 34 yaşındaki Brezilya uyruklu forvet oyuncusu Hulk ile ilgili kayda değer bir adım atılamadı. Atletico Mineiro’nun Brezilya pasaportlu futbolcunun transferini bitirmesinin ve deyim yerindeyse Beşiktaş’a adeta bir transfer çalımı atmasının ardından siyah beyazlıların gözü bu kez Cenk Tosun’da.

CENK TOSUN KARA KARTAL BEŞİKTAŞ’A DÖNÜYOR!

Kara kartalın teknik direktörü Sergen Yalçın’ın Beşiktaş kadrosuna bir santrafor transfer etmek istediği biliniyor. 29 yaşındaki Everton’un forveti Cenk Tosun transferiyle ilgili Everton’un deneyimli İtalyan teknik direktörü Carlo Ancelotti’den de bir doğrulama geldi.

Cenk Tosun ayrılmak istiyorsa bunun kendisi için bir sorun teşkil etmediğini ve transfere izin vereceğini söyleyen dünyaca ünlü teknik direktör Cenk’in Rusya, İtalya ve İspanya gibi birçok ülkeden bazı kulüpler ile transfer görüşmeleri yaptığından haberdar olduğunu ancak transfer görüşmesi yaptığı kulüplerin hangi kulüpler olduğu hakkında bir fikri olmadığını söyledi.

YÖNETİMDEN İNGİLTERE’YE ÇIKARTMA

Cenk Tosun’un Beşiktaş’a transferi hakkında olumlu bakması ile birlikte görüşmeler hız kazandı. Beşiktaş Yönetim Kurulu, Everton kulüp yöneticileri ile bir araya gelerek transfer görüşmelerine vakit kaybetmeden başladı. Everton kulübü yöneticileri, 29 yaşındaki forvetin sezon sonuna kadar alacağı ücretin tamamının siyah beyazlı takım tarafından karşılanması halinde transfere sıcak bakabilir.

Ancak siyah beyazlı ekibin yetkilileri kiralamak istedikleri futbolcunun ücretinin bir kısmını İngiliz takımının karşılamasını istiyor. Beşiktaş’ın, İngiliz ekibinin şartını kabul etmesi durumda transfer işlemleri tamamlanmış olacak.

Carlo Ancelotti, Everton takımının Newcastle ile oynadığı maçın öncesinde yaptığı basın toplantısında transferin son durumu hakkında bilgi verdi. Cenk Tosun’un hala takımının bir parçası olduğunu söyleyen deneyimli teknik adam bu konuda net bir gelişme yaşanmadan söylentiler üzerine konuşma yapmayı reddettiğini belirtti.

Daha önce de Beşiktaş forması giymiş olan Cenk Tosun, 2018 yılının başında 22,5 Milyon Euro karşılığında Everton’a transfer olmuştu. Şu an Beşiktaş dışında CSKA Moskova’nın yanında İtalya ve İspanya liginden takımların da ilgilendiği milli futbolcu Cenk Tosun, bu sezon 7 maça çıktı ve 1 gole imza attı.