BEŞİKTAŞ YENİLMEZLİK SERİSİNİ 8 YAPMA PEŞİNDE

Süper Lig’in 20. Haftasında Beşiktaş liderlik konumunu çok iyi bir şekilde koruyor. Bugün, 21 Ocak Perşembe günü o liderlik konumunu 1 hafta daha korumak için Fatih Karagümrük karşısında oynayacağı maçı kazanmak zorunda. Maç bugün, 21 Ocak Perşembe günü saat 16.00’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maçın hakemi ise Mete Kalkavan olacak

Son haftalarda ezeli rakibi Fenerbahçe onu aynı puanla liderlik yarışında sıkı bir şekilde takip ediyor. Her iki takımda 38 puanda fakat Beşiktaş avarej farkı ile lider konumunda yer alıyor. Bugün Fenerbahçe’nin de maçı ve siyah beyazlı takım liderlik tahtını Fenerbahçe’ye kaptırmamak için bu maçı kazanarak 3 puanı hanesine yazdırmak durumunda.

TAKIMLARIN OYUNCU DURUMLARI

Bugün, 21 Ocak Perşembe günü oynanacak olan Fatih Karagümrük ve Beşiktaş karşılaşmasında her iki takımında oyuncu durumları kritik. Özellikle ev sahibi takım Fatih Karagümrük’ün fazla eksik oyuncusu var. Siyah beyazlı ekip Beşiktaş’ın eksik oyuncusu yok ama sarı kart görmüş 3 oyuncusu oluğu için maç sırasında 10 kişiye düşme ihtimali yüksek. Beşiktaş’ta Domagoj Vida, Bernard Mensah ve Rachid Ghezzal gibi isimler önceki maçlarda aldıkları sarı karttan dolayı bugün Fatih Karagümrük karşılaşmasında tehlikeli bölgedeler. Eğer bir sarı kart daha alırlarsa hem Beşiktaş eksik oyuna devam etmek zorunda hem de haftaya oynanacak olan Göztepe maçına ceza alan isim ya da isimler çıkamayacak.

Bu tehlikeli isimlerin yanında kara kartallarda Welinton sakatlık süreci ve tedavisi bittiği için Fatih Karagümrük maçında takımını temsil edebilecek.

Ev sahibi takım Fatih Karagümrük ekibinin eksiklikleri çok fazla. Enzo Roco, Jure Balkovec ve Vato Arveladze kart cezalarından dolayı bugün maça çıkamayacaklar. Cezalı isimlere ek olarak da Ervin Zukanovic ve Yannis Salibur’un sakatlıkları devam ediyor. Bu yüzden karşılaşmada takımı temsil edemeyecekler.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Süper Lig’in 20. Haftasında Fatih Karagümrük ve Beşiktaş ekipleri karşı karşıya gelecek. Yaklaşık 36 yıl sonra karşı karşıya gelen bu iki takım en son 4 Mart 1984 yılında birbirlerine rakip oldular.

Maç bugün, 21 Ocak Perşembe günü saat tam 16.00’da Karagümrük’ün sahası Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maçın hakemi ise Mete Kalkavan olacak. Maçı canlı olarak beIN Sports HD 1 kanalından izleyebilirsiniz.