BEŞİKTAŞ SÜPER LİG’DE BAŞARILI

BEŞİKTAŞ SÜPER LİG’DE BAŞARILI

28 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Kara kartal Beşiktaş Şampiyonlar Ligi maçlarında ne kadar mağlup olsa da Spor Toto Süper Lig’de başarılı günlerine geri döndü. Önemli bir maç olan Galatasaray derbisinde 3 puanı göğüsleyen Beşiktaş 20 puanla 3. Sıraya yeniden çıktı.

Sergen Yalçın ve oyuncuları kendi evlerinde, Vodafone Park Arena’da Galatasaray derbisini kazandıkları için maç sonunda sahada taraftarları ile oldukça mutlu anlar yaşadılar. Galatasaray maçını kazanan Beşiktaş hem 3 puanı kazandı hem de Şampiyonlar Ligi mağlubiyetlerinden sonra oyunculara bir güven geldi.

Beşiktaş Spor Toto Süper Lig’e geri döndü ve mutlu bir şekilde haftayı kapattı. Gelecek haftalarda da galibiyet serisine başlamak isteyen Beşiktaş’ın ilk hedefi ocak ayında girilecek olan devre arasına geçen sezonda da olduğu gibi lider olarak girmek.

KORNERDEN GELEN BİRBİRİNİN AYNISI İKİ GOL

Sporting Lizbon geçen sezon şampiyon olurken tecrübeli stoper Coates takımına 7 gollük katkı sunmuştu. Korner yerleşiminde ön direkte ve penaltı noktası çevresinde etkili olan Sporting Lizbon, maç başlamadan önce sahada ısınmalar ve son hazırlıklar sürerken bile bunu tekrar tekrar yaptı.

Çok çalışmanın ve doğru duran top seti çizmenin önemini önceden oynadığı maçlarda bulduğu pozisyonlar ile kendini kanıtlamış olan ekibe karşı temsilcimiz yeterli duran top savunması planı üzerinde durmamış, eşleşmeler bile düzgün çalışılmamış ve rakibin duran toplardaki en etkili ismi Coates’e de önlem almayınca konuk ekip birbirine çok benzer iki gol buldu.

Daha önceki iki karşılaşmayı da kaybeden iki takım arasında oynanan Avrupa kupalarında devam edebilme adına oldukça önemli olan maçta temsilcimiz Beşiktaş kaybetti fakat hala grup aşamasında 3 maçı daha var. Bu da grup aşamasında her şeyin bitmediğinin bir göstergesi.

BEŞİKTAŞ GERİ DÖNDÜ

Kara kartal Beşiktaş’ın Spor Toto Süper Lig’deki başarılı günlerine geri dönüşleri ve mücadele eden tavrı ve adımları herkes için önemli. Özellikle Beşiktaş’ın şampiyonluk için adım atması ve bunları harfiyen yerine getirmesi oldukça önemli.

Kartal Beşiktaş hem şampiyon olmak hem de başarılı bir sezon geçirmek istiyor. Sergen Yalçın Şampiyonlar Ligi ve Spor Toto Süper Lig’in ayrı tutulması gerektiğini belirtti açıklamalarında. Şampiyonlar Ligi’ndeki mağlubiyetler ve kalelerinde gördükleri gol sayısından dolayı oldukça eleştiriye tutuldular.

Beşiktaş başarı basamaklarını tırmanırken yabancı oyuncularına ek olarak yerli ve alttan yetişen oyuncularıyla da dikkat çekiyor. Ersin Destanoğlu ve Rıdvan Yılmaz bu örneğe uyan iki başarılı isim. Bu iki isimi sonuna kadar kullanan Sergen Yalçın öğrencilerine sonuna kadar güveniyor ve inanıyor.

Beşktaş hem yönetim hem de oyun anlamında şu an rakiplerinin çok önünde ve bu avantajı sonuna kadar kullanıyor.